طوفان شدید و قطعی گسترده برق در شمال شرق آمریکا

طوفان شدید و قطعی گسترده برق در شمال شرق آمریکا طوفان ˮهِنریˮ سبب قطع برق بیشتر از ۱۲۰ هزار منزل مسکونی در ایالت ˮرود آیلندˮ واقع در شمال شرق آمریکا شد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، طوفان گرمسیری معروف به هِنری که اخطار وقوع آن در ایالات شمال شرق آمریکا داده شده بود، تندبادهایی با سرعت ۹۵ کیلومتر در ساعت به همراه داشت.
به میلیونها نفر در سرتاسر "لانگ آیلند" و جنوب نیوانگلند اخطار آماده باش در مقابل موج های ساحلی، سیل و سقوط درختان و تیرهای چراغ برق داده شده و این در شرایطی است که در جنوب ایالت تنسی هم سیل ناگهانی سبب کشته شدن دست کم ۲۲ نفر شده است.
همینطور ده ها نفر هم در شهر "واورلی" مفقود شده اند.
بر مبنای گزارشات، صدها پرواز از مبدا فرودگاه نیویورک لغو شده و بالا آمدن آب و سیلاب شدید، جاده ها و پل ها را تخریب و صدها منزل مسکونی را غیرقابل سکونت کرده است. سیلاب شدید چندین اتومبیل را هم با خود برده است.
به گزارش بی بی سی، حدود شش میلیون نفر از سکنه نواحی ساحلی در بخش هایی از لانگ آیلند، کانتیکات و ماساچوست، پیش از وقوع طوفان اخطار آماده باش دریافت کرده بودند. همینطور بیشتر از ۳۶ میلیون نفر هم در بخشهای وسیعی از جنوب نیوانگلند و نیویورک و نیوجرسی، هشدارهای وقوع طوفان گرمسیری در این مناطق را دریافت کرده بودند.
منبع:

1400/06/02
22:13:25
5.0 / 5
169
تگهای خبر: آب , باد , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه