پیشبینی آسمان صاف برای استان تهران

پیشبینی آسمان صاف برای استان تهران به گزارش گل سپید آسمان صاف تا قسمتی ابری برای استان تهران پیشبینی می شود و با عنایت به وزش باد نسبتاً شدید طی ساعات گذشته و گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد آسمان غبارآلود برای پایتخت مورد انتظار است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا آسمان استان تهران طی چهار روز آینده صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد و در ساعات عصر و شب در بخش های جنوبی و غربی استان گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پیشبینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران امروز (۱۳ شهریورماه) در ارتفاعات افزایش ابر و وزش باد شدید را خواهیم داشت و در ارتفاعات شرقی احتمال بارش پراکنده وجود دارد همینطور کاهش نسبی دما پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران هم از آن حکایت می کند که بامداد امروز (۱۳ شهریورماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی است، علاوه براین با عنایت به وزش باد نسبتاً شدید طی ساعات گذشته و گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد آسمان غبارآلود مورد انتظار است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام و پایدار در خلال روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا در ساعات بعدازظهر خواهد شد.

تداوم پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت امروز (۱۳ شهریورماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با کاهش تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۱۴ شهریورماه) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با افزایش دما در ساعات بعدازظهر تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در بعضی مناطق کاهش کیفیت هوا را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۱۴ شهریورماه) کاهش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیشبینی می شود، باآنکه احتمال گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد هم وجود دارد.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون» با میانگین ۱۰۶ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

منبع:

1400/06/14
09:16:29
5.0 / 5
231
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه