هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین ۱۲۸ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان داده است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۵۵ و در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۸ ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه خیابان پروین با شاخص ۱۲۱، استانداری با شاخص ۱۱۳، رودکی با شاخص ۱۳۷، رهنان با شاخص ۱۰۹ و کاوه با شاخص ۱۴۲ برای گروه های حساس ناسالم می باشد.
وی با اشاره به اینکه هشت ایستگاه پایش هوا در خیابان های جی، باغ غدیر، دانشگاه و میدان انقلاب، فیض، باهنر، فرشادی و ورزشگاه میثاق از مدار خارج است، اضافه کرد: کیفیت هوا تنها در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با شاخص ۹۲ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: کیفیت هوا در شهر سجزی با شاخص ۷۱، شاهین شهر با شاخص ۸۸ و مبارکه با شاخص ۶۸ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان جوی آرام و پایدار در سطح استان حاکم است و به دلیل سکون جو، غلظت آلاینده ها افزایش پیدا کرده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/06/21
10:08:08
5.0 / 5
238
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , باغ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه