هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس

هوای تهران ناسالم برای گروه های حساس بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، با عنایت به پایداری جوی و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز جمعه (۹ مهر ۱۴۰۰) برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد مورد انتظار است که ناشی از پایداری جوی و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است. در طول روز همراه با جو نسبتاً آرام و کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت جمعه هم زمان با ترافیک شامگاهی احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت نامطلوب وجود خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر تا بامداد روز شنبه ( ۱۰ مهر ۱۴۰۰) و افزایش ترافیک صبحگاهی در اولین روز هفته، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت.

کاهش تندی باد در خلال روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. همینطور با حاکمیت پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی روز شنبه بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون با میانگین ۱۱۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با میانگین ۸۹ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/07/09
21:49:37
5.0 / 5
118
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه