هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش گل سپید کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر بامداد امروز با میانگین 110 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) را نشان میدهد.محمود مزارع در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا بر طبق اطلاعات ایستگاه های پایش فعال در میدان احمدآباد با شاخص ۱۰۸، خیابان استانداری با شاخص ۱۰۴، انقلاب با شاخص ۱۳۳، باهنر با شاخص ۱۰۱، جِی با شاخص ۱۰۵، رودکی با شاخص ۱۱۸، میرزا طاهر با شاخص ۱۲۵ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.
وی اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان پروین با شاخص ۷۴، رهنان با شاخص ۹۰، فرشادی با شاخص ۸۷، فیض با شاخص ۸۶، کاوه با شاخص ۹۵ در وضعیت قابل قبول و در بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۶ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
کارشناس امور آزمایشگاه های حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز هوای شهر سجزی با شاخص ۱۶۱ ناسالم برای عموم شهروندان و در شاهین شهر با شاخص ۶۲ و مبارکه با شاخص ۸۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی آرام و پایدار در سطح استان، از امروز غلظت آلاینده های جوی خصوصاً در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش می یابد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1400/07/11
10:18:21
5.0 / 5
213
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه