کاهش کیفیت هوای تهران

کاهش کیفیت هوای تهران برمبنای پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت بامداد و اواخر وقت امروز (27 مهرماه) در بعضی مناطق در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس پیش بینی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۲۷ مهرماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت. به تدریج با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل می شود و بهبود کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد همزمان با افزایش تردد خودرو ها تا اواخر وقت سه شنبه (۲۷ مهرماه) موجب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و درنتیجه احتمال برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق یرتردد وجود دارد.

در بامداد روز چهارشنبه (۲۸ مهرماه) افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد ودر بیشتر مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد. در طول روز تندی باد افزایش ییدا خواهدنمود وسبب پراکندگی آلاینده ها می شود، هرچند با وزش باد نسبتا شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

افزایش ترافیک همراه با کاهش تندی باد تا اواخر وقت چهارشنبه (۲۸مهرماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها می شود و نتیجه آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد بود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۰ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۷۸ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.1400/07/28
09:26:16
5.0 / 5
273
تگهای خبر: باد , تردد , خاك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه