آلودگی هوای 5 کلانشهر

آلودگی هوای 5 کلانشهر سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای پنج کلانشهر اخطار داد و سفارش کرد که از رفت و آمدهای غیر ضروری بخصوص برای گروههای حساس خودداری شود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور اخطار زردرنگ آورده است: افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا فردا (۲۳ آبان ماه) برای شهرهای اراک، اصفهان، تهران و کرج و دوشنبه (۲۴ آبان ماه) برای شهرهای اراک، تهران، کرج، اصفهان و مشهد پیشبینی می شود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروههای حساس دور از انتظار نیست و در صورت عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک امکان دارد کیفیت هوا در بعضی ساعات تا حد ناسالم برای تمام گروه ها بخصوص در مناطق صنعتی و پرتردد کاهش پیدا کند.

در این شرایط سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهرها برای افراد سالمند و خردسال و بخصوص افراد با سابقه بیماری قلبی و ریوی، اجتناب از فعالیتهای ورزشی در سطح شهر، مدیریت بهینه در استفاده از سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی سفارش می کند.
به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا اخطار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1400/08/23
10:04:53
5.0 / 5
231
تگهای خبر: آب , آلودگی , تردد , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه