رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك:

گزارشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی نداشته ایم

گزارشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی نداشته ایم به گزارش گل سپید رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: گزارشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مرکزی نداشته ایم.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، محمد جمالیان ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی ضمن اشاره به وضعیت واکسیناسیون در استان، اظهار نمود: تابحال ۷۳ درصد از جمعیت بالای ۱۲ سال شامل ۸۵۶ هزار و ۷۰۹ نفر هر دو دوز واکسن و ۸۸ درصد شامل یک میلیون و ۶۸ هزار و ۹۷۰ نفر یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
وی افزود: وضعیت شهرستانهای کمیجان و محلات که در واکسیناسیون عقب تر از سایر شهرستان ها بودند، بهتر شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: به جز شهرستانهای اراک و آشتیان، بقیه شهرستانها به صورت ۱۰۰ درصد نسبت به تزریق دوز اول واکسن کرونای دانش آموزان اقدام نموده اند. همینطور در آشتیان ۹۸ درصد دوز اول و در اراک ۸۷ درصد دوز اول را تزریق کرده اند که نیاز است تا پیگیری جدی تری برای انجام کامل آن صورت گیرد.
جمالیان اظهار داشت: خوشبختانه هیچ گونه عارضه ای برای دانش آموزان به وجود نیامده است و خانواده ها نگرانی نداشته باشند.
وی ضمن اشاره به عدم مشخص شدن میزان واکسیناسیون در قشر فرهنگیان، استادان و دانشجویان، اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم که برخی مدارس بعد از بازگشایی پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند به صورتی که فاصله گذاری اجتماعی به درستی رعایت نمی گردد و استفاده از ماسک هم جدی گرفته نمی گردد. همین سبب شد تا یکی از مدارس پلمپ شود. البته با این وجود خدا را شکر هیچ گونه افزایش ابتلاء به کرونا در دانش آموزان مشاهده نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به اینکه ۶ نوع واکسن در استان مرکزی برای تزریق وجود دارد، اظهار داشت: برکت، اسپایکوژن و پاستوکووک واکسن های ایرانی و سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک واکسن های خارجی در دسترس هستند.
وی ضمن اشاره به ابتلای محدود افراد به ویروس آنفلوآنزا در استان، اظهار داشت: شهرستان های ساوه و اراک به ترتیب بیشترین مبتلا به این ویروس را نسبت به جمعیت دارند و البته سایر شهرستانها ابتلای بسیار محدود داشته یا اصلاً گزارشی از آنفلوآنزا در آنها نشده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: گزارشی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان نداشته ایم.
جمالیان در انتها بیان نمود: از آغاز این هفته رنگ بندی کرونایی استان از نارنجی و قرمز خارج شد و تجربه نشان داده بعد از بهبود شرایط، عادی انگاری در مردم شکل می گیرد ازاین رو نیاز ضروریست تا رسانه ها بر ضرورت استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید جدی داشته باشند.


منبع:

1400/08/30
23:56:28
5.0 / 5
228
تگهای خبر: بهداشت , دانش , دریا , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه