انتقاد نماینده کردکوی از عدم تخصیص اعتبارات برای احیای دریاچه خلیج گرگان

انتقاد نماینده کردکوی از عدم تخصیص اعتبارات برای احیای دریاچه خلیج گرگان نماینده مردم کردکوی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: خلیج گرگان با وجود پیگیری های صورت گرفته درحال نابودی است و حتی یک ریال هم از بودجه هزار میلیارد تومانی به آن تخصیص نیافته است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، عبدالجلال ایری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: تذکرهای قبلی ما در مورد نابودی خلیج گرگان در دولت قبل نتیجه ای جز برگزاری جلسات متوالی به دنبال نداشت. ستاد احیای تالاب میانکاله و خلیج گرگان هزار میلیارد تومان برای احیای این دریاچه ها تصویب کرد، اما دریغ از پرداخت حتی یک ریال، فقط جلسات پشت سر هم برگزار کردند.
ایشان سپس اظهار نمود: خلیج گرگان حدود 2600 سال قبل تشکیل شده است و ما در سال 1400 بعنوان نیروهای تصمیم گیر این کشور باید تصمیم درستی اتخاذ نماییم، متاسفانه این خبر را باید بدهم که بندر ترکمن و بندر گز ارتباط دریایی خودرا با دریای خزر از دست داده اند و این یک فاجعه زیست محیطی است. این مساله باید با فوریت در لایحه بودجه سال 1401 و جلسات ستاد احیای میان کاله مورد توجه قرار گیرد.1400/10/07
21:52:34
5.0 / 5
911
تگهای خبر: خلیج , دریا , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه