شرایط ناسالم هوای تهران برای گروههای حساس

شرایط ناسالم هوای تهران برای گروههای حساس به گزارش گل سپید برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی امروز (۹ دی ماه) در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز پنجشنبه (۹ دی ماه) همزمان با آغاز تردد خودرو ها و باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت جو آرام طی روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه (۹ دی ماه) همراه با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز جمعه (۱۰ دی ماه) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود. کاهش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند.

افزایش ترافیک شامگاهی در ساعات پایانی جمعه (۱۰ دی ماه) و عدم وزش باد مؤثر سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۴۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۸ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروههای حساس است.
1400/10/09
18:12:05
5.0 / 5
126
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه