هوای تهران در وضعیت کم سابقه پاک قرار گرفت

هوای تهران در وضعیت کم سابقه پاک قرار گرفت گل سپید: با بیان شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت اکنون (15 دی ماه) در وضعیت «پاک» قرار دارد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد روز چهارشنبه (۱۵ دی ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد نسبتاً شدید طی ساعات گذشته است.

با توجه به وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد. این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه(۱۵ ماه) ادامه می یابد و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد برقرار خواهد بود.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز پنجشنبه (۱۶ دی ماه) و کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود همین طور با کاهش تندی باد تا شامگاه پنجشنبه( ۱۶ دی ماه)، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۴۹ و کیفیت هوا در محدوده پاک است.

منبع:

1400/10/15
20:36:54
5.0 / 5
155
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه