مدیركل مدیریت بحران قم:

تعداد روزهای آلوده قم دو برابر شده است

تعداد روزهای آلوده قم دو برابر شده است به گزارش گل سپید قم  مدیرکل مدیریت بحران قم اظهار داشت: عدم حل مشکلات زیست محیطی و خشکسالی در دریاچه نمک قم، این دریاچه را به معضلی جدی برای کشور تبدیل خواهدنمود.


محسن اروجی امروز در «نشست علمی آموزشی آلودگی هوا، اثرات بهداشتی و چالش های اجرای قانون هوای پاک در استان قم»، باذکر این مطلب که برخلاف خیلی از کلان شهرهای کشور، هوای شهر قم به سبب اقداماتی که صورت گرفته یا مقاومت هایی که در کارگروه های مختلف بوده است، وارد فازهای بسیار آلوده نشده است، اظهار داشت: روزهایی که در کلان شهرها بسیار آلوده است، هوایی به نسبت خوب در قم داریم.
وی ادامه داد: در شهر قم منابع آلوده کننده چندانی نداریم، ولی تعداد روزهای آلوده نسبت به سالهای قبل ۲ برابر شده است.
وی با اشاره به انواع آلودگی هوا در شهر قم، اشاره کرد: آلودگی های ناشی از سوخت های فسیلی و صنعت و آلودگی های گردوخاک ۲ نوع آلودگی هواست که در شهر قم با آنها مواجه هستیم.
اروجی افزود: در نیمه اول سال از اردیبهشت ماه تا اوایل مهرماه وزش بادها در استان قم بطور عمده از شرق به غرب و در نقاطی که بیشترین بیابان و دریاچه نمک قرار دارد، اتفاق می افتد. اگر خشک سالی به این صورت ادامه یابد، دریاچه نمک به معضلی برای کشور تبدیل و مشکلاتی همانند معضلات دریاچه ارومیه را موجب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری نشست های علمی و بررسی راهکارهای علمی، معضل دریاچه نمک حل شود. آلودگی های صنعتی نیز در شهر قم بطور عمده در ۶ ماه دوم سال در بازه زمانی ۱۵ آذرماه تا اختتام دی ماه اتفاق می افتد.
وی اظهار داشت: آماری از میزان افزایش تعداد بستری های در رابطه با آلودگی هوا نداریم و از دانشگاه علوم پزشکی انتظار می رود دراین زمینه تحقیق و بررسی داشته باشد. از بیمارستان ها و جامعه پزشکی نیز انتظار می رود بررسی بیشتری دراین زمینه داشته باشند تا خلاهای موجود رفع گردد.
اروجی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری نشست های علمی بتوان دستاوردهای خوبی در امتداد اجرای قانون هوای پاک داشته باشیم که منجر به جامعه سالم شود و روزهای آلوده کم شود.
منبع:

1400/11/03
23:40:10
5.0 / 5
337
تگهای خبر: آلودگی , باد , بحران , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه