مدیرعامل آب منطقه ای اصفهان:

آب زاینده رود به تالاب گاوخونی رسید

آب زاینده رود به تالاب گاوخونی رسید گل سپید: مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان از رهاسازی آب به سمت تالاب بین المللی گاوخونی با دبی حدود 2 متر مکعب بر ثانیه خبرداد.حسن ساسانی در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: در توزیع آب سالهای قبل باتوجه به نوع توزیع آب سهم ناچیزی از آب به تالاب می رسید که با تمهیدی که در توزیع آب اخیر اندیشیده شد آب به نسبت پایدار تری به تالاب بین الملی گاو خونی رسید.
وی با اعلان اینکه با اتمام آبیاری زمینهای کشاورزی شرق کانال های رودشت، هشتم اردیبهشت بسته شدند، اضافه کرد: با تجمیع آب آن در بامدادان نهم اردیبهشت کانال رودشت جنوبی با هدف هدایت آب برای تامین آب تالاب مجدداً باز و درروز دهم آب از انتهای کانال رودشت جنوبی در محدوده شهر ورزنه وارد زاینده رود شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اشاره کرد: با این اقدام علاوه بر جریان آب به سمت تالاب آبی که در محدوده شهر ورزنه بصورت محبوس و مانداب تبدیل گشته بود و یکی از عوامل نامطبوع و مریضی در منطقه بود نیز تبدیل به آب جاری شد.
ساسانی با اعلان اینکه با اقدامات انجام شده آب با سرعت و دبی مطلوب تری به تالاب رسید، گفت: آب حالا با دبی ۱.۵ تا ۲ متر مکعب بر ثانیه وارد تالاب می شود.
وی اضافه کرد: زهاب کشاورزی منطقه و روان آب های فصلی سهم به سزایی در پایداری این جریان دارد و امید است با ادامه همراهی همه دستگاهای مربوطه و کشاورزان بتوان این جریان را با حد بیشتر زمان به سمت تالاب ادامه داد.


منبع:

1401/02/14
16:40:58
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آب , دستگاه , شركت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه