علت تلفات در حیات وحش بشاگرد چیست؟

علت تلفات در حیات وحش بشاگرد چیست؟ گل سپید: هرمزگان حیات وحش در بشاگرد گرفتار بیماری آبله  شده و تا حالا تلفات زیادی به همراه داشته است. دام های اهلی واکسینه شده اند، اما در حیات وحش این بیماری درحال چرخش است.مدیرکل دامپزشکی استان هرمزگان در این خحصوص اظهار داشت: همه امور حیات وحش بر عهده اداره کل محیط زیست است و بلافاصله پس ارائه گزارش بیماری در منطقه بشاگرد از طرف محیط زیست، اکیپ های تشخیصی دامپزشکی استان به منطقه اعزام شدند و بیماری آبله تشخیص داده شد.
جانباز اظهار نمود: تا حالا اکیپ های عملیاتی دامپزشکی در روستاهای منطقه حاضر شده اند و واکسیناسیون دام های منطقه در بعضی از روستاها انجام و در بعضی دیگر نیز در حال انجام می باشد تا بتوانیم از سرایت بیماری از دام های وحشی به دام های اهلی پیشگیری نماییم.


معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: طبق نمونه برداری های انجام شده مشخص شد که بیماری آبله نیز در حیات وحش بشاگرد شیوع پیدا کرده و طاعون نیست.

میثم قاسمی با اعلان اینکه این بیماری در دام منطقه هم وجود دارد و شیوع پذیر است، عنوان کرد: از بین بردن این بیماری نیاز به واکسیناسیون مداوم دام توسط دامپزشکی است هرچند همکارانم در محیط زیست نیز همکاری لازم را با دامپزشکی دارند.

وی با اشاره به این که با واکسیناسیون مقطعی این بیماری از بین نمی رود، اظهار نمود: حالا واکسیناسیون نیز برای مقابله با آبله انجام شده اما باید این واکسیناسیون نیز مداوم صورت گیرد تا شاهد ریشه کن شدنش باشیم.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان با اعلان اینکه بیماری در حیات وحش به آسانی کنترل نمی گردد، عنوان کرد: برای کنترل بیماری در آبشخورهای حیات وحش حیوانات را پاکسازی کرده ایم.

منبع:

1401/02/17
20:12:52
5.0 / 5
185
تگهای خبر: آب , پزشك , حیوان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه