رکورد ۶ ماهه جنگل زدایی در برزیل شکسته شد

رکورد ۶ ماهه جنگل زدایی در برزیل شکسته شد به گزارش گل سپید برزیل رکورد جدید جنگل زدایی در آمازون را طی مدت شش ماه ثبت نمود.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، موسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل (INPE) روز گذشته (جمعه) اعلام نمود که روند جنگل زدایی در جنگلهای آمازون برزیل طی نیمه نخست سال ۲۰۲۲ رکورد جدیدی داشته است.
از آغاز سال، ۳۷۵۰ کیلومتر مربع از بزرگترین جنگل بارانی استوایی جهان از بین رفته که بدترین رقم از زمان شروع ثبت رکوردهای جنگل زدایی در سال ۲۰۱۶ است. فاجعه بارترین رقم قبلی از بین رفتن ۳۶۰۵ کیلومتر مربع پوشش جنگلی بود که سال قبل به ثبت رسید. همینطور در آمار جدید شش روز پایانی ماه ژوئن گنجانده نشده است.
سال جاری شاهد بدترین ماه ژوئن طی ۱۵ سال قبل در بحران آتشسوزی جنگلی بوده ایم. رکوردهای ماهانه هم در ژانویه و فوریه که جنگل زدایی معمولاً کمتر است و در ماه آوریل شکسته شد.
به گزارش ژاپن تودی، تصاویر ماهواره ای موسسه ملی تحقیقات فضایی برزیل طی ماه گذشته بیشتر از ۲۵۰۰ مورد آتشسوزی را در جنگل آمازون شناسایی نمودند که بیشترین تعداد از زمان ثبت بیشتر از ۳۵۰۰ مورد آتشسوزی در ژوئن ۲۰۰۷ است و حاکی از افزایش ۱۱ درصدی نسبت به ژوئن ۲۰۲۱ است.1401/04/11
21:54:45
5.0 / 5
155
تگهای خبر: بحران , جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه