رئیس محیط زیست رودبار خبر داد؛

دستگیری شکارچی بدون مجوز پلنگ ایرانی

دستگیری شکارچی بدون مجوز پلنگ ایرانی به گزارش گل سپید رییس اداره محیط زیست رودبار از دستگیری شکارچی بدون مجوز پلنگ ایرانی در این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: متهم برای درنوردیدن مراحل قانونی در بازداشت به سر می برد.به گزارش گل سپید به نقل از مهر علی فرهی با اشاره به دریافت گزارش اقدامات مجرمانه یک شکارچی بدون مجوز در شهرستان رودبار، اظهار نمود: مأموران یگان حفاظت اداره تحقیقات خودرا درباب این گزارش آغاز نموده و با بررسی موضوع، صحت گزارشات دریافتی تأیید شد.
وی اضافه کرد: متهم و مخفیگاه وی و با همکاری اداره پلیس اطلاعات شهرستان رودبار اقدام و دریافت دستور قضائی وارد منزل وی شدند.
فرهی اضافه کرد: در تفتیش انجام شده از منزل مسکونی متخلف بقایا لاشه و پوست متعلق به گونه پلنگ ایرانی، بقایا و پوست گونه مرال و همین طور پوست یک رأس گراز کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: متهم در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف کرده و گفت: پلنگ را تقریباً ۶ ماه قبل در یکی از مناطق جنگلی شهرستان رودبار شکار کرده است.
فرهی اضافه کرد: متهم هم اکنون با دستور قضائی در بازداشت بوده و پرونده ای با طرح شکایت از طرف اداره رودبار به مراجع قضائی ارجاع شده است.
وی اشاره کرد: پلنگ ایرانی و مرال جز گونه های حفاظت شده و در معرض انقراض بوده که جرایم ضرر و زیان آنها در مجموع یک میلیارد و ۷۲۵ میلیون ریال است که علاوه بر آن جرایم و محکومیت های دیگری نیز از طرف مراجع قضائی برای این مجرم صادر می شود.


منبع:

1401/05/02
10:02:42
5.0 / 5
185
تگهای خبر: جنگل , دریا , شكار , گونه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه