رئیس منابع طبیعی دامغان:

حریق در ۱۰هکتار از مراتع کجین دشت دامغان

حریق در ۱۰هکتار از مراتع کجین دشت دامغان به گزارش گل سپید، دامغان_ رییس اداره منابع طبیعی دامغان با اعلان اینکه 10 هکتار از مراتع ییلاقی کجین دشت در شمال شهرستان گرفتار حریق شد، اظهار داشت: عملیات اطفا همچنان ادامه دارد.علی اکبر عباسی راد در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه در پی دریافت گزارش مردمی در خصوص وقوع یک فقره حریق در مراتع کجین دشت یکی از مناطق ییلاقی شمال شهرستان دامغان یگان حفاظت منابع طبیعی وارد کارزار شد، اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت همراه بهره برداران منطقه، نیروهای مردمی، آتش نشانی، پایگاه امداد و نجات هلال احمر با حضور در منطقه نسبت به مهار آتش اقدام نمودند.
وی با اعلان اینکه در این حریق ۱۰ هکتار مراتع کجین دشت دامغان طعمه حریق شد، اضافه کرد: این حریق از میان رفتن گونه هایی شامل درمنه، گون، اسپرس، گندمیان و تعدادی درخت جنگلی منطقه را در پی داشته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان با اعلان اینکه ۵۴۳ هزار هکتار وسعت مراتع این شهرستان است، اظهار داشت: از این مقدار هفت هزار و ۹۴۴ هکتار آنرا مراتع کجین دشت تشکیل می دهد.
عباسی راد با اعلان اینکه علت وقوع و میزان خسارت حریق بعد از مهار و اطفا کامل حریق اعلام خواهد شد، اشاره کرد: هنوز نیروهای یگان حفاظت و گروههای مردمی در منطقه حضور دارند و تا اطفای کامل و اطمینان از شعله ور نشدن مجدد مرتع در محل خواهند ماند.
وی اضافه کرد: با توجه به این که در فصل گرم و خشک سال قرار داریم وجود علف های خشک در کنار پلاستیک و شیشه می تواند با عملکردی نظیر ذره بین فاجعه بزرگ خلق کند پس از همه مردم تقاضا داریم از ریختن زباله بطور جد اجتناب کرده و ر صورت مشاهده اینگونه موارد آنرا حتما از طبیعت خارج کنند.

1401/05/26
10:11:25
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , پلاستیك , جنگل , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه