وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات در روز اربعین

وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات در روز اربعین به گزارش گل سپید، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: برای وضعیت جوی بیشتر مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات طی دو روز آینده وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.


صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا درباره ی وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات طی فردا (جمعه ۲۵ شهریور)، اظهار داشت: فردا (جمعه ۲۵ شهریور) وضعیت آسمان مهران (ایلام) و تمرچین پیرانشهر صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود. همین طور بیشینه دما در مهران (ایلام) ۴۱، در تمرچین پیرانشهر ۲۹ و کمینه دما در مهران (ایلام) ۲۳ و در تمرچین پیرانشهر ۲۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.
وی با اعلان اینکه وضعیت آسمان شلمچه(خوزستان) و چذابه فردا صاف، گاهی همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک خواهد بود، اظهار داشت: بیشینه دما در شلمچه (خوزستان) ۴۵ و در چذابه ۴۴ درجه و کمینه دما در شلمچه(خوزستان) ۲۸ و در چذابه ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، درباره ی وضعیت آسمان قصر شیرین، نجف، کربلا، کاظمین و سامرا طی فردا نیز توضیح داد: فردا وضعیت آسمان قصر شیرین صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک با بیشینه دمای ۳۸ و کمینه دمای ۲۰ درجه سانتیگراد، نجف صاف و همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با بیشینه دمای ۳۹ و کمینه دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، کربلا صاف، گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۰ و کمینه دمای ۲۳ درجه سانتیگراد، کاظمین صاف، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۱ و کمینه دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و سامرا صاف و همراه با وزش باد و گرد و خاک، گاهی وزش باد شدید با بیشینه دمای ۴۰ درجه و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ضیاییان همین طور درباره ی وضعیت جوی مرزهای غربی کشور و عتبات عالیات طی پس فردا (شنبه ۲۶ شهریور)، اضافه کرد: برای شنبه ۲۶ شهریور وضعیت آسمان مهران (ایلام) و شلمچه (خوزستان) صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود. بیشینه دمای مهران (ایلام) ۴۲ و شلمچه (خوزستان) ۴۳ و کمینه دمای مهران (ایلام) ۲۵ و شلمچه (خوزستان) ۲۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همین طور آسمان نجف و کربلا نیز در این روز صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۰ درجه و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
به گفته ی ایشان، آسمان کاظمین طی شنبه ۲۶ شهریور صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۰ درجه و کمینه دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و آسمان سامرا طی این روز صاف و گاهی همراه با وزش باد و گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۲ درجه و کمینه دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت آسمان چذابه، قصر شیرین و تمرچین پیرانشهر طی شنبه ۲۶ شهریور نیز افزود: وضعیت آسمان چذابه طی شنبه ۲۶ شهریور صاف، همراه با وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک با بیشینه دمای ۴۵ درجه و کمینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد، قصر شیرین صاف و گاهی همراه با وزش باد شدید با بیشینه دمای ۴۱ درجه و کمینه دمای ۲۲ درجه سانتیگراد و تمرچین پیرانشهر صاف و گاهی همراه با وزش باد با بیشینه دمای ۲۸ درجه و کمینه دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
منبع:

1401/06/25
23:44:42
5.0 / 5
103
تگهای خبر: آسمان , باد , بحران , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه