هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است به گزارش گل سپید، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و نهم آبان ماه برپایه داده های ۱۲ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۱۰ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز یکشنبه بیست و نهم آبان ماه برپایه داده های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و اخطار به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به این که شاخص کیفی هوا در ایستگاه کردآباد با ۱۵۲ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه کاوه با ۱۴۵، فیض ۱۲۷، باهنر ۱۲۴، ولدان (ورزشگاه میثاق) ۱۲۱، رهنان با ۱۱۹ و فرشادی با ۱۱۸ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان داده است.
وی با اشاره به اینکه امروز شاخص هوا در ایستگاه میرزا طاهر با عدد ۸۵ در وضعیت زرد و قابل قبول است، تصریح کرد: با عنایت به قرار گرفتن شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در وضعیت هشدار، به شهروندان بخصوص گروهای صدمه پذیر همچون افراد دارای بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود از تردد غیر ضرور در شهر و فعالیت سنگین و طولانی در فضای باز اجتناب کنند.
به گفته مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان، هم اینک ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان در مدار است و اطلاعات آن به مرکز پایش و لابراتوار هوا اداره کل محیط زیست ارسال می شود. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های شهرداری اصفهان، ۲۹ آبان
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، برپایه داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوای این کلانشهر در ایستگاه احمدآباد با ۹۶، استانداری با ۸۴، پروین ۹۹ و رودکی با ۵۶ AQI تا بامداد امروز در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید اما شاخص کنونی سه ایستگاه احمدآباد، استانداری و پروین در ساعت ۹ بامداد روز یکشنبه افزایش پیدا کرده و در شرایط ناسالم برای عموم گزارش شده است و کماکان ۲ ایستگاه خرازی و جی قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز با ساکن شدن جو بخصوص در مناطق مرکزی غبار صبحگاهی و افزایش شاخص آلودگی هوا تا اواسط هفته پیشبینی شده است.
همچنین شاخص امروز هوای سجزی و مبارکه با ۵۳ و شاهین شهر با ۵۷ وضعیت عادی و قابل قبول در این شهرها را نشان داده است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/08/29
15:09:55
5.0 / 5
261
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه