مدارس اصفهان فردا یکشنبه 11 دی تعطیل نیست

مدارس اصفهان فردا یکشنبه 11 دی تعطیل نیست گل سپید: بر طبق تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا همه مدارس اصفهان باز است.منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا بامداد و عصر امروز تشکیل شد، گفت: برمبنای بررسی های انجام شده فردا یکشنبه ۱۱ دی ماه همه مدارس استان اصفهان فعال است.
وی افزود: فردا یکشنبه ۱۱ دی ماه تنها مدارس دوره اول و دوم ابتدایی، شهرستان های کاشان و آران و بیدگل بصورت غیرحضوری و مهدهای کودک و پیش دبستانی این دو شهرستان تعطیل می باشد.
شیشه فروش تاکید کرد: همچنان سفارش می شود شهروندان از ورزش در فضای باز اجتناب کنند و تردد خودرا در هسته های مرکزی و پر ترافیک شهرها کاهش دهند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: کارگروه اضطرار بصورت مستمر در استانداری اصفهان فعال است و با جمع بندی گزارش های زیست محیطی، پیش بینی های جوی و بهداشت و سلامت، متناسب با شرایط برای روزهای آینده تصمیم خواهد گرفت و بر اجرای دقیق مصوبات نیز نظارت خواهدنمود.
به گزارش گل سپید به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز شنبه با عدد ۱۶۰ AQI در وضعیت ناسالم برای عموم بوده است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز نسبت به ادامه شرایط پایداری جو تا اواسط هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرد.
هشدار سطح زرد رنگ هواشناسی به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. هشدار زرد رنگ برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد، داشته باشند. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی بیندیشند.
برهمین اساس در اطلاعیه روز شنبه اداره کل هواشناسی آمده است: سکون نسبی جو و افزایش غلظت آلاینده های جوی از روز یکشنبه ۱۱ دی تا روز چهارشنبه ۱۴ دی در مناطق صنعتی خصوصاً کلانشهر اصفهان سبب کاهش کیفیت هوا و کم شدن شعاع دید خواهد شد و در صورت مهار نشدن و کنترل نکردن منابع آلاینده شامل ثابت و متحرک، کیفیت هوا در بعضی ساعات در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان قرار خواهد گرفت.
اداره کل هواشناسی استان سفارش کرده که شهروندان خصوصاً گروههای لطمه پذیر جامعه همچون سالمندان، افراد دارای بیماریهای قلبی و ریوی، زنان حامله و کودکان کمتر از هشت سال از تردد غیر ضرور و انجام کارهای ورزشی در فضای باز بپرهیزند. همین طور تاکید شده که استفاده بهینه از سوخت های فسیلی طی این مدت مدیریت شود.


منبع:

1401/10/11
14:31:52
5.0 / 5
321
تگهای خبر: آلودگی , بحران , بهداشت , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه