هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس گل سپید: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا؛ اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت روی عدد 141 یعنی بازه ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا اکنون شاخص آلودگی هوای پایتخت روی عدد ۱۴۱ یعنی بازه ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز این شاخص روی عدد ۱۵۵ یعنی بازه ناسالم برای تمامی گروه ها قرار داشته است.
بر طبق این گزارش، پایتخت نشینان از شروع سال تا حالا ۱۵۵ روز هوای قابل قبول، ۱۱۷ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس، ۲۷ روز هوای ناسالم برای همه افراد جامعه، دو روز هوای بسیار ناسالم، دو روز هوای خطرناک و تنها دو روز هوای پاک را تجربه کردند.
دستور العمل احتیاطی شرکت کنترل کیفیت هوا برای شرایط ناسالم برای گروههای حساس تاکید می کند: افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید کارهای طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. تعریف فعالیت طولانی مدت؛ عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می شود نفس کشیدن تا حدی مشکل تر از حالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز.
همین طور تعریف فعالیت سنگین عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. برای مثال دویدن.
منبع:

1401/10/30
16:05:01
5.0 / 5
215
تگهای خبر: آلودگی , باغ , سنگ , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه