هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد گل سپید: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز چهاردهم بهمن ماه با میانگین 66 در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت گردید.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد امروز جمعه چهاردهم بهمن ماه وضعیت زرد و عادی را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلانشهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۷۷، خیابان استانداری با ۵۸، بزرگراه خرازی با ۷۸ در وضعیت قابل قبول و در رودکی با ۵۰ AQI در وضعیت پاک است.
امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان همچون سگزی با شاخص ۶۱، شاهین شهر با ۶۶ و مبارکه با ۵۷ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد و همین طور منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
گفتنی است کلانشهر اصفهان، از شروع سال جاری تا چهاردهم بهمن ماه ۲ روز هوای پاک، ۱۵۴ روز هوای قابل قبول، ۱۳۶ روز هوای ناسالم برای گروههای حساس و ۲۷ روز ناسالم برای عموم شهروندان داشته است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/11/15
13:52:45
5.0 / 5
216
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه