ورود سامانه بارشی به کشور طی چهارشنبه

ورود سامانه بارشی به کشور طی چهارشنبه گل سپید: رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش دما در نیمه شرقی کشور طی فردا (22 فروردین) و ورود سامانه بارشی جدید از غرب از چهارشنبه (23 فروردین) آگاهی داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط جوی کشور اظهار داشت: دوشنبه (۲۱ فروردین) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر است. ساعات پس از ظهر در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات زاگرس جنوبی واقع در جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد.

وی اضافه کرد: سه شنبه (۲۲ فروردین) در نیمه شرقی کشور همچنان جوی آرام و پایدار همراه با افزایش نسبی دما حاکم است و در مناطقی از نوار غربی کشور افزایش ابر و وزش باد شدید رخ می دهد که در استانهای مرزی کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی رگبار پراکنده گاهی رعد و برق نیز انتظار می رود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا چهارشنبه (۲۳ فروردین) با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش در نوار غربی کشور شروع می شود در شمال خوزستان، غرب لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت و در مناطقی رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

وی افزود: پنجشنبه(۲۴ فروردین) گستره بارش شمال بوشهر، شمال غرب فارس، غرب اصفهان و دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران را نیز در بر خواهد گرفت. در شمال خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، کردستان، نیمه شرقی زنجان و قزوین بارش شدت خواهد داشت و در این روز علاوه بر رگبارو رعد و برق شدید، ریزش تگرگ انتظار می رود. وزش باد شدید و خیزش گردو خاک در مرکز، جنوب و نوار شرقی کشور نیز پیش بینی می شود و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سواحل دریای خزر وزش باد شدید همراه با افزایش نسبی دما رخ می دهد.

ضیاییان در ادامه اظهار داشت: جمعه (۲۵ فروردین) مقدار بارندگی در جنوب غرب و دامنه. های جنوبی البرز کاهش پیدا می کند و در دامنه های زاگرس در غرب کشور و مناطقی از شمال غرب بارش پیش بینی می شود و با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استانهای گیلان، مازندران و گلستان بارش باران، وزش باد و کاهش دما انتظار می رود.

وی اضافه کرد: در نیمه شمالی خصوصاً در نوار شمالی کشور وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پدیده حاکم و خلیج فارس و دریای خزر مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا ( ۲۲ فروردین ) نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعت ها وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد و روز چهارشنبه ( ۲۳ فروردین) نیمه ابری، در بعضی ساعت ها وزش باد به تدریج افزایش ابر و افزایش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیائیان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ فروردین) اهواز با دمای ۳۸ و ۳۶ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.

منبع:

1402/01/21
21:26:36
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه