سلاجقه خبر داد؛

ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوز

ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوز به گزارش گل سپید، رئیس سازمان محیط زیست ضمن اشاره به ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوزپلنگ، اظهار داشت: در صورت موفقیت این اقدام برای سایر گونه های در معرض خطر هم انجام و رشته در ارتباط با این حوزه راه اندازی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، علی سلاجقه پس از ظهر پنج شنبه در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی مواد شیمیایی در شهرک صنعتی سمنان ضمن بیان این که برای تجهیز بدنه محیط زیست به استفاده از تجهیزات به روز و نوین مورد نیاز است، اظهار داشت: در این خصوص مجوز خرید ۱۰۰ دستگاه خودروی خارجی برای تجهیز پاسگاه های محیط بانی گرفته شده است.
وی ضمن بیان این که عرصه وسیع و نیرو انسانی در حوزه محیط زیست کم است، اضافه کرد: همین مهم کافی تا اهمیت استفاده از پهباد ها و همینطور خودرو مناسب بیشتر از پیش یک لزوم مهم تلقی شود.
رئیس سازمان محیط زیست استان سمنان بابیان این که محیط زیست با تعداد سه هزار و ۷۰۰ نیرو مدیریت می شود، اظهار داشت: ترتیبی در نظر گرفته شد تا این عرصه ۲۰ میلیون هکتاری تحت کنترل محیط زیست با تجهیزات به روز و جدید به بهترین نحو اداره شود.
سلاجقه ضمن بیان این که بهبود ۲۰ درصد وسیله نقلیه متحرک در جهت اجرای قانون هوای پاک در دستور کار است، اظهار داشت: برای تأمین اتوبوس و تاکسی برقی در ۹ کلان شهر و برنامه ریزی برای بهبود کیفیت بنزین همچون اقدامات در دست اجرا است.
وی ضمن بیان این که ۳۰ هزار میلیارد تومان برای کیفیت سوخت از جانب وزارت نفت منظور شده است، اضافه کرد: برای اجرای قانون هوای پاک سه میلیارد یورو و ۱۰۳ هزار میلیارد تومان باید هزینه شود که رایزنی تأمین این مبلغ کماکان ادامه دارد.
معاون رئیس جمهور بابیان این که دیگر خبر خوب حوزه محیط زیست به تأمین حق آبه کشاورزی از رودخانه هیرمند مربوط می شود، اظهار داشت: پس از رایزنی های بسیار در نهایت افغانستان این حقابه را پذیرفت.
سلاجقه بابیان این که ذخیره گاه زیست کره توران شاهرود همچون زیستگاه های مهم کشور به حساب می آید، اظهار داشت: برای تأمین امنیت مسیر عبور یوز مناقصه ای برگزار و ۳۰ کیلومتر آن انجام و ۱۰ کیلومتر دیگر در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد بانک ذخیره ژنتیک یوز با همکاری جهاد دانشگاهی اقدام ارزشمندی که در حال انجام می باشد، اضافه کرد: در صورت موفقیت این اقدام برای سایر گونه های در معرض خطر هم انجام و رشته در ارتباط با این حوزه هم راه اندازی می شود.


منبع:

1402/02/29
16:50:49
5.0 / 5
263
تگهای خبر: آب , باد , دانش , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه