لزوم مهارت افزایی و افزایش مشارکت جامعه برای مقابله با چالش های محیط زیستی

لزوم مهارت افزایی و افزایش مشارکت جامعه برای مقابله با چالش های محیط زیستی گل سپید: مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت افزایش دانش، مهارت و مشارکت جامعه در مقابله با چالش های محیط زیستی شهر تهران تاکید نمود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا حلیا سادات حسینی در دیدار با مهدی امیری - مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران - با اعلان اینکه تعلیم و تربیت به عنوان مهم ترین عامل مؤثر بر دگرگونی طرز نگرش و رفتار شهروندی، بهبود کیفیت زندگی و ارتقای خدمات شهری نقش دارد، اظهار داشت: برنامه ریزی جهت آموزش شهری و شهروندی بمنظور حرکت از وضعیت موجود در عرصه محیط زیست شهری به سمت وضعیت مطلوب، مستلزم تدوین برنامه های تدریجی است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به این که بمنظور رشد و توسعه مطلوب شهری به تغییرات و دگرگونی هایی در راستای مشارکت پذیری شهروندان نیازمندیم، اظهارکرد: آموزش های زیست محیطی شهروندی باید در سه سطح کودکان، محصلان سپس تمامی آحاد جامعه صورت پذیرد.

بگفته حسینی در راستای توسعه مطلوب آموزش های شهروندی باید از شیوه هایی بهره برد که مقبولیت اجتماعی با تکیه بر پیشرفت برنامه های آموزشی همراه با تغییرات مثبت، توأم و بطور همزمان با معیارهای اجتماعی و فرهنگی و زیست محیطی همخوانی و سازگاری داشته باشد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد: با توان و تعامل مثبتی که در مجموعه محیط زیست و اداره کل آموزش های شهروندی وجود دارد، می توان در حوزه آموزش شهروندی در عرصه های محیط زیستی قدمهای موثری را برداشت و این مهم به عنوان الگو به سایر استانهای کشور تسری یابد.

در ادامه این جلسه مهدی امیری ضمن اعلام آمادگی بمنظور همکاری بیشتر در حوزه موضوعات محیط زیستی اظهار داشت: آموزش شهروندی بر مسئولیت پذیری اجتماعی، مهارت اجتماعی و محیط زیستی در سطح کلان بسیار موثر است.

وی با اعلان اینکه تهران یکی از پیشروترین شهرها در مباحث آموزش و فرهنگ سازی محیط زیستی در کشور است، اظهارکرد: ساختارسازی اجرائی و عملیاتی، ایجاد پویش های مردمی در موضوعات محیط زیستی بسیار ضروریست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران امیری در آخر اظهار داشت: امیدواریم شهرداری تهران به عنوان پرچمدار آموزش شهروندی در عرصه حفاظت محیط زیست کشور در آینده ای نزدیک انتخاب گردد.

منبع:

1402/03/07
11:08:04
5.0 / 5
366
تگهای خبر: خدمات , دانش , دما , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه