بر اساس داده های ۱۶ ایستگاه سنجش فعال؛

هوای روز جمعه اصفهان آلوده است

هوای روز جمعه اصفهان آلوده است گل سپید: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه هفدهم شهریور با میانگین 102 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش گل سپید به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۶ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه هفدهم شهریور ماه با میانگین ۱۰۲ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمد آباد با ۱۰۶، ۲۵ آبان با ۱۱۰، بزرگراه خرازی با ۱۱۱، خیابان پروین با ۱۳۱، خیابان رودکی و رهنان با ۱۰۳ و بولوار کاوه با ۱۲۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان زینبیه با ۱۸۲ AQI قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان است.
همچنین شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۹۵، پارک زمزم و خیابان فیض با ۷۶، دانشگاه صنعتی با ۹۳، سپاهان شهر با ۵۷، خیابان فرشادی با ۷۱، کردآباد با ۸۷، خیابان میرزا طاهر با ۸۱ و ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۸۳ AQI در وضعیت قابل قبول قرار دارد.
امروز شاخص هوای سجزی با ۱۱۹ و قهجاورستان با ۱۲۹ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس، در شاهین شهر با ۶۲ و مبارکه با ۷۴ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرهای مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1402/06/17
14:31:08
5.0 / 5
186
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه