حفاظت از20میلیون هكتار عرصه های طبیعی به مردم واگذار شد

حفاظت از20میلیون هكتار عرصه های طبیعی به مردم واگذار شد گل سپید: سبزوار- معاون وزیر جهاد كشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: 20 میلیون هكتار از عرصه های طبیعی كشور در قالب حفاظت مشاركتی به مردم و بهره برداران واگذار شده است.


خلیل آقایی شامگاه پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این سازمان آمادگی دارد كه بیشتر عرصه های زیر پوشش این نهاد را با واگذاری در قالب حفاظت مشاركتی در اختیار بهره برداران قرار دهد.
وی با اشاره به اینكه حدود 84 درصد عرصه های كشور را منابع طبیعی تشكیل داده است، اظهار نمود: نقش مردم در حفظ منابع طبیعی به مراتب بهتر از دولت می باشد و از همكاری سازمان های مردم نهاد در این حوزه استقبال می گردد.

*پارك های جنگلی كشور به شهرداریها واگذار می گردد
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: پارك های جنگلی در قالب طرح مدیریت و كسب درآمد به شهرداریها واگذار می گردد.
آقایی اظهار نمود: این سازمان همینطور آمادگی دارد با تولید پارك های جنگلی در مناطق مستعد، آنها را به شهرداریها و بخش خصوصی واگذار كند.
وی با اشاره به اینكه منابع طبیعی عامل توسعه پایدار می باشد، تصریح كرد: در واگذاری پارك های جنگلی اجازه ساخت و ساز و تغییر كاربری داده نمی گردد.
8145/7495/5132


1397/02/07
19:39:58
5.0 / 5
5490
تگهای خبر: آب , پارك , جنگل , مراتع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه