پررنگ كردن نقش انجمن ها در حل بحران دریاچه ارومیه

پررنگ كردن نقش انجمن ها در حل بحران دریاچه ارومیه به گزارش گل سپید مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: انجمن های تخصصی توان بالایی در حل مسایل دارند از این رو درصدد هستیم تا از این ظرفیت برای حل بحران دریاچه ارومیه استفاده نماییم.


به گزارش گروه علمی ایرنا، مسعود تحریشی امروز چهارشنبه در نشست بررسی اثرات جاده میانگذر شهید كلانتری بر خشكی دریاچه ارومیه اضافه كرد: هدف ستاد احیا، این است كه بتواند با اجرای اقدامات مصوب، الگویی در كشور تولید كند كه با در نظر گرفتن شرایط قابل تعمیم به سایر نقاط باشد.
وی تصریح كرد: بعنوان مثال حالا دانشگاه شیراز با عنایت به این مدل در حال احیای دریاچه بختگان است و یا دانشگاه اهواز برای مقابله با گرد و خاك استفاده می نماید.
تجریشی افزود: بر این اساس تصمیم گرفتیم از ظرفیت انجمن های تخصصی استفاده كنیم؛ انجمن ها می توانند جایگاه خوبی داشته باشند چونكه دست این مجموعه در بخش های مختلف در قالب تحقیق و گزارش باز است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان خفاظت محیط زیست افزود: همینطور سعی كردیم كارها دانشگاه محور پیش رود تا دانشگاه ها و همینطور انجمن ها وارد فضایی حرفه ای شوند.
وی اضافه كرد: بر این اساس بررسی تاثیر میانگذر بر دریاچه ارومیه به انجمن هیدرولیك ایران سپرده شد و نخستین تجربه ما است؛ انتظار داریم بعنوان یك مدل بدون هیچ محدودیتی پیش رود.
تجریشی تصریح كرد: به یك مجموعه خردمند با كمك دستگاه های اجرایی عضو انجمن ها همچون انجمن هیدرولیك نیاز داریم تا به جمع بندی علمی برسیم.
وی تصریح كرد: باید آن چیزی كه از این مجموعه ها و نشست ها بیرون می آید بسیار اثرگذار باشد و بتواند مشكل میانگذر را حل كند یا حداقل شرایط را بهبود ببخشد.
علمی ۹۰۱۴**1440


1397/09/07
21:53:10
5.0 / 5
4934
تگهای خبر: بحران , خاك , خشكی , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه