عزیزی: ردای مقدس پزشكی با سناریوی انگ فرار مالیاتی مخدوش می شود

عزیزی: ردای مقدس پزشكی با سناریوی انگ فرار مالیاتی مخدوش می شود گل سپید: یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به زعم سازمان امور مالیاتی جامعه پزشكی همواره از خوش حساب ترین مودیان بوده است، ولی مانند هر صنف و قشر دیگری متخلفین اندكی هم یافت می شود و این به معنای مجوز برای جداسازی و انگشت نما كردن جامعه پزشكی از سایر صنوف نیست.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، عبدالرضا عزیزی عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه امروز (یكشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خط ایثار از چهلمین فجر گذشت و پرتوهای بیداری اسلامی كشورهای آزادی خواه منطقه و جهان را به شكستن یوغ ستم می خواند و جلوه های آن در ایستادگی مردم یمن، افغانستان، عراق، سوریه و سایرین با دستان خالی در مقابل سلطه جویان خودنمایی می كند. استعمار جهانی اول از مكیدن منابع منطقه به هر روشی شامل جنگ، خونریزی، كودتا، تحریم و فشار اقتصادی رویگردان نیست و حتی با فراهم آوردن شرایط و با دنبال كردن پروژه فرار مغزها به دنبال خالی كردن كشور از نیروی مولد فكری و نهایتاً زمین گیر كردن آنهاست.
وی با طرح این پرسش كه وظیفه ما «برای حفظ كشور چیست؟» اظهار نمود: اگر در خانه كس است، یك حرف بس است. عدالت، عدالت و عدالت. در توزیع خیلی از امكانات شامل برق رسانی، گازرسانی، خطوط تلفن، آبرسانی و جاده كشی كارنامه عادلانه و متوازن نمایش شده است، اما برای كامل شدن آن لازم است كه دستگاه های مربوط به مناطقی كه هنوز از این امكانات برخوردار نیستند توجه و رسیدگی كنند.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در فشار اقتصادی بی امان ناشی از تحریم ظالمانه مردانی كه در جنگ و شرایط دشوارتر خم به ابرو نمی آوردند در غم نان كمر خم كردند. مسئولان صدای محرومیت سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و جنوبی و سایر نقاط ایران در فصل سرما و همین طور زلزله زدگان كرمانشاه را بشنوند و چاره اندیشی كنند.
وی در مورد مصوبه بیمه ایثارگران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: توقع امروز بازنشسته كشوری، لشگری و تأمین اجتماعی تا حد همسان سازی حقوق كاهش یافته است، اما همان باز اجرا نمی گردد. اجرای مصوبه مجلس شورای اسلامی برای بیمه ایثارگران معطل مانده است. همین طور سپس تأسیس دانشگاه های فراوان از اعطای مدرك دانشگاهی فرهنگیان، كاركنان و شاغلین خودداری می شود. اینها كه دیگر ربطی به تحریم ندارند. برخی دانسته یا نادانسته كمر به نابودی سرمایه های اجتماعی كشور بسته اند.
عزیزی در پشتیبانی از فرهنگیان و پزشكان اظهار نمود: مویرگ های جغرافیای ایران اسلامی از تهران تا اقصی نقاط دور كشور آكنده از عشق به خدمت فرهنگیان و جامعه پزشكی است. هیچ نقطه ای نمی تواند خالی از خدمات این دو قشر فرهیخته باشد. با تحریك افكار عمومی و با دست خود فرهنگی را درگیر مجادله معیشت و پزشك را درگیر حاشیه كرده ایم. جامعه محروم و زحمتكش پزشكی یاران، دیرین انقلاب و دفاع مقدس از چند درصد همكاران محدود تفكیك می شود. ردای مقدس پزشكی با سناریوی زیرمیزی بگیران و سناریوی انگ فرار مالیاتی مخدوش می شود.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: تربیت دانشگاهی پزشكیان در معرض پولی و خصوصی شدن قرار می گیرد. ایثار و از خودگذشتگی آنها باز تجاری خوانده می شود. بعضی از مسیر تحصیل در كشورهای فاقد صلاحیت دور زدن كنكور را نشانه می گیرند. طرح ها و لوایح به سمت بازداشت پزشكان هدایت می شود و برخی اصحاب رسانه از پوشش ایثار و خدمات ۹۹ درصد جامعه پزشكی عبور می كنند و پررنگ كردن یك درصد تخلف چنان جو پزشك ستیزی به وجود می آورد كه اصل اول درمان یعنی اعتماد بیمار و پزشك فرو می ریزد و نهایتاً قشر برخوردار برای معالجه بعضاً راهی اروپا و قشر متوسط و كمتر برخوردار خودرا ناچار فرض می كنند.
نماینده شیروان در مجلس با اشاره به آماری از سازمان امور مالیاتی اشاره كرد: جامعه پزشكی همواره از خوش حساب ترین مودیان بوده است، ولی مانند هر صنف و قشر دیگری متخلفین اندكی باز در آنها یافت می شود. جامعه پزشكی آماده پدیدار شدن شفاف ترین و بهترین سازوكار ستاندن مالیات در كنار همه اصناف و مشاغل دیگر است. انتظار می رود مصوبه كمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تربیت شده و شفاف سازی برای همه صنوف مورد تصویب قرار گیرد. نه فقط برای جامعه پزشكی.
وی افزود: در حالیكه در شرایط تحریم و فشار اقتصادی هستیم، خیلی از صنوف مشمول معافیت ها می شوند. جامعه پزشكی نباید مشمول مالیات بیش از اندازه شود بلكه باید جلوی متخلفین گرفته شود. پزشكان تجار نظام سلامت نیستند تجار نظام سلامت از كلاس های آمادگی كنكور شروع می شود. دلالان پذیرش دانشجو در خارج كشور یا مداخله گران غیرقانونی در امر درمان به نام طب اسلامی دلالان نظام سلامت هستند.
این عضو كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درانتها با اشاره به میزبانان كشاورز خود در جلسه امروز اظهار نمود: مجلس شورای اسلامی پیگیر جدی امهال وام های كشاورزی است. خرید تضمینی گندم و چغندر و سایر محصولات و پرداخت های به موقع باید استمرار یابد. حل معضلات آب كشاورزی باید به همت طرح وزارت نیرو و وزارت جهاد كشاورزی حل شود.1397/11/07
02:12:45
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: آب , خدمات , دستگاه , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه