آشوری: توسعه كشور باید مبتنی بر توان اكولوژیك آن باشد

آشوری: توسعه كشور باید مبتنی بر توان اكولوژیك آن باشد گل سپید: رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبیعی است در اجرای برنامه های توسعه كشور گرفتار خطاهای استراتژیك بودیم و این واقعیت تلخی است كه به آن اذعان داریم، برای احیای محیط زیست كشور با این منطق كه اجرای برنامه های توسعه كشور مبتنی بر توان اكولوژیك كشور باشد تاكید داشته باشیم.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، محمد آشوری در مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب ها در بندر خمیر اظهار نمود: تقارن روز جهانی تالاب ها با دهه فجر را تبریك می گویم و امیدوارم فرصت خوبی باشد تا مردم این منطقه در جهت رشد و تعالی منطقه بهره مند شوند.
وی ادامه داد: آنچه در محیط زیست كشور اتفاق افتاده و تبدیل به تراژدی شده یا ریشه در تغییر اقلیم یا حوزه سیاست گذاری ها و … دارد، هم عامل طبیعی و هم عامل انسانی در این خصوص نقش داشته است.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: مردم بندر خمیر شعاری را مطرح كرده بودند كه در مواجهه با تغییر اقلیم ناتوان نیستیم، بنده اضافه می كنم ما می توانیم در مقابل سیاست ها و تصمیم گیری های غلط هم ناتوان نباشیم.
آشوری عنوان كرد: طبیعی است در اجرای برنامه های توسعه كشور گرفتار خطاهای استراتژیك بودیم و این واقعیت تلخی است كه به آن اذعان داریم، برای احیای محیط زیست كشور با این منطق كه اجرای برنامه های توسعه كشور مبتنی بر توان اكولوژیك كشور باشد تاكید داشته باشیم.
وی تصریح كرد: ما به جنبش های نخبگی كه محیط زیست كشور را رسد و صیانت كنند نیاز داریم، اگر جهت گیری های این سمن ها بر مبنای برنامه های توسعه كشور باشد هیچ مغایرتی با نظام و دولت ندارند، عدم اجرایی شدن طرح آمایش سرزمینی مسئله مهم دیگری است.
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی بیان كرد: فولاد را از كنار دریا می بریم به منطقه ای خشك بعد زانوی غم بغل می گیریم كه چه نماییم و دوباره باید آنرا بر گردانیم، ساخت و سازهایی كه در سواحل انجام دادیم یك تراژدی زیست محیطی است.
آشوری ابراز كرد: دریا یك نعمت است، ما از تجربه های تلخ و شیرین دنیا در این زمینه باید استفاده نماییم و الگوبرداری غلط در توسعه ما را به صدمه زدن به محیط زیست می كشاند، امیدواریم تدبیر مقام معظم رهبری این باشد كه در دهه آینده توسعه و پیشرفت بر اساس محیط زیست باشد و اگر بخواهیم زیست مناسبی داشته باشیم باید پیوست های زیست محیطی در پروژه های ملی جز لزوم های اساسی باشد.
باید حفاظت از محیط زیست را بعنوان یك وظیفه انسانی در نظر بگیریم
همینطور نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت: باید حفاظت و حراست از محیط زیست را بعنوان یك وظیفه انسانی در نظر گرفته و این صلح با طبیعت را ترویج دهیم و در برنامه های خود داشته باشیم.
احمد مرادی اظهار نمود: باید از این میراثی كه از گذشتگان است محافظت نماییم تا برای آیندگان هم بماند.
وی ادامه داد: باید حفاظت و حراست از محیط زیست را بعنوان یك وظیفه انسانی در نظر گرفته و این صلح با طبیعت را ترویج دهیم و در برنامه های خود داشته باشیم.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: بنده و همكارانم در مجلس، مدیران دستگاه های اجرایی و مردم در جایگاه خود همه باید در این امر مهم نقشی را ایفا كرده و این مسئولیت را به خوبی انجام دهیم.
مرادی تصریح كرد: همه مردم شهرستان خمیر از باب دلسوزی و انسانیت و شناخت كامل نسبت به طبیعت این حركت زیبا را انجام داده و این روز حتماً در تاریخ استان ثبت خواهد شد.
وی بیان كرد: امیدوارم توفیقی برای خدمتگزاری صادق و بی منت برای مردم داشته باشیم.1397/11/14
15:21:34
5.0 / 5
5297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه