شیوع مشكلات روانی در میان كودكان و نوجوانان انگلیسی

شیوع مشكلات روانی در میان كودكان و نوجوانان انگلیسی گل سپید: امروزه ضعف بهداشت روانی در بین كودكان و نوجوانان در انگلیس به مشكلی همه گیر و بحرانی فزاینده تبدیل گشته است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این كشور تعداد كودكانی كه برای دریافت كمك به سرویس خدمات سلامت روانی كودكان و نوجوانان انگلیس مراجعه نموده اند طی دو سال قبل بیشتر از دو برابر شده است.
اما تعیین اینكه این افزایش آماری تا چه اندازه نشانه واقعیِ افزایش مشكلات فوق در میان نوجوانان بوده و میزان آگاهی از نشانه ها و تشخیص مشكلات روان در كودكان و نوجوانان این كشور واقعا چقدر است، كار نسبتا دشواری است.
سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) با انجام یك نظرسنجی میان ۱۰ هزار كودك و نوجوان در كل جامعه افزایش كم اما واقعی را در اختلالات عاطفی قابل تشخیص مانند افسردگی و اضطراب خصوصاً میان دختران آشكار ساخته است.
متخصصان انگلیسی دریافتند نسبت افراد زیر ۱۶ سالی كه اختلالات روانی را تجربه كرده اند از ۱۱.۴ درصد در سال ۱۹۹۹ میلادی به ۱۳.۶ درصد در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است. این اختلالات شامل مجموعه ای از مشكلات مختلف همچون افسردگی، اضطراب، اختلالات رفتاری و بیش فعالی می شود.
یك متخصص و روانپزشك كودكان این میزان افزایش را كمتر از آنچه كه انتظار داشته اند توصیف كرده و معتقد می باشد این آمار نشان داده است كه مشكلات سلامت روان میان كودكان و نوجوانان همه گیر نشده است.
یك نظرسنجی دیگر به بررسی نوجوانان بزرگ تر پرداخته و نشان داده كه دختران ۱۷ تا ۱۹ ساله دو سوم بیشتر از دختران جوان تر و دو برابر بیشتر از هم سن و سالان پسر خود احتمال ابتلاء به مشكلات سلامت روانی را دارند.
همچنین شكاف بزرگی میان آمارهای تشخیص ابتلای كودكان و نوجوانان به بیماری های روانی در دو دهه گذشته و افزایش بازگشت این افراد به سرویس خدمات سلامت روانی كودكان و نوجوانان انگلیس مشاهده می شود كه البته این مساله نشان دهنده این است كه تعداد بیشتری از افراد برای سلامت روان خود به متخصصان بازگشت می كنند، هر چند تمامی این افراد از كمك های لازم برخوردار نمی شوند.
به علاوه یك نظرسنجی ملی در سراسر انگلیس نشان داده است تعداد نوجوانانی كه خود به مشكلات روانی شان اقرار می كنند باز افزایش یافته است. این میزان بین سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۴ میلادی در انگلیس شش برابر، در اسكاتلند دو برابر شده و در ولز افزایش بیشتر از ۵۰ درصدی داشته است.
با این حال كارشناسان معتقدند این مساله باز خود به تنهایی نمی تواند دلیلی بر افزایش مشكلات سلامت روان كودكان و نوجوانان باشد، چونكه امروزه والدین و خود نوجوانان بهتر و بیشتر قادر به تشخیص این گونه مشكلات بوده و در نتیجه بیشتر برای دریافت كمك برای حل مشكلات سلامت روانی خود به متخصصان بازگشت می كنند.
هم چنین امكان دارد بعضی از كودكان احساسات پریشان خودرا اختلالات روانی تلقی كنند اما به لحاظ روانپزشكی هیچ گونه مشكل سلامت روانی نداشته باشند.
علاوه بر آن روش های تشخیص مشكلات سلامت روان باز دقیق نیستند و نمی توانند خطی واضح در نقطه ای از احساسات تعیین كند كه اضطراب عادی به اختلال اضطراب و احساسات پریشان به سبب یك موقعیت خاص به افسردگی بالینی تبدیل می شوند.
با این حال باید توجه كرد كه اقرار به ابتلاء به مشكلات سلامت روانی تنها سوژه قابل توجه نیست. طبق آمار رسمی در انگلیس از ۱۹۹۷ میلادی تابحال پذیرش دختران نوجوان به سبب لطمه رساندن به خودشان تقریباً دو برابر شده است، هر چند چنین افزایشی میان نوجوانان پسر گزارش نشده است.
یك سخنگوی سرویس سلامت همگانی انگلیس این اختلاف میان پسران و دختران را تنها به سبب كم كاری در ثبت این آمارها میان پسرها اعلام نموده است.
هرچند حتی افزایش پذیرش نوجوانان در بیمارستان ها به سبب خودآسیبی باز نمی تواند نشانه افزایش ابتلای آنها به مشكلات سلامت روان باشد، بلكه این مساله می تواند تنها به سبب كاهش ننگ موجود در این زمینه و بازگشت افراد بیشتری به بیمارستان به سبب خود آسیبی باشد.
به گفته متخصصان با این وجود هنوز تعداد قابل توجهی از افراد به شدت به خود لطمه وارد می كنند ولی به سبب ننگ های موجود در این زمینه به بیمارستان بازگشت نمی كنند.
بنا بر گزارش بی بی سی، بااینكه شواهد موجود در خصوص وضعیت سلامت روانی كودكان و نوجوانان در این كشور متناقض است اما برخی شواهد حاكی از تشدید مشكلات سلامت روان در این افراد خصوصاً دختران در این سنین است كه هنوز به تحقیقات بیشتری برای اثبات صحت نیاز دارند.1397/12/01
14:50:02
5.0 / 5
5168
تگهای خبر: بحران , بهداشت , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه