استاتین عامل مبتلا شدن به دیابت نوع دو

استاتین عامل مبتلا شدن به دیابت نوع دو به گزارش گل سپید محققان در بررسی های خود بر ارتباط جدی میان مصرف داروی ˮاستاتینˮ و خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو تاكید نمودند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: ارتباط میان مصرف داروی استاتین و خطر مبتلا شدن به دیابت نوع دو بیشتر از آنچه در گذشته بر آن تاكید شده، جدی است.
محققان هلندی در بررسی جدید خود به مطالعه روی ۸۵۶۷ زن و مرد با میانگین سنی ۶۴ سال پرداختند. هیچ یك از این افراد در زمان شروع مطالعه به دیابت مبتلا نبوده و از داروی استاتین مصرف نمی كردند.
در مدت ۱۵ سال بعد از شروع مطالعه حدود ۱۲ درصد از این افراد مصرف داروی استاتین را آغاز كردند كه برای مدت زمان یك سال ادامه پیدا كرد. محققان مشاهده نمودند ۷۱۶ نفر از افراد در این گروه به بیماری دیابت مبتلا شدند.
محققان با در نظر گرفتن فاكتورهایی همچون سن، جنسیت، سابقه خانوادگی مبتلا شدن به دیابت و بسیاری عامل دیگر دریافتند: مصرف داروهای استاتین با افزایش ریسك مقاومت به انسولین و قند خون بالا مرتبط می باشد و احتمال مبتلا شدن به دیابت نوع دو را حدود ۳۸ درصد بیشتر می كند.
به گزارش گل سپید به نقل از نیویورك تایمز، محققان همینطور مشاهده كردند: احتمال مبتلا شدن به دیابت در افرادی كه گرفتار اضافه وزن یا چاقی هستند و از این دارو مصرف می كنند، بیشتر است.1397/12/17
01:05:03
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه