حال میقان خوب شده است

حال میقان خوب شده است گل سپید: مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: با عنایت به نبود مشكل و چالش در تالاب میقان اراك امكان ورود مسافر و توریست به این منطقه در روزهای نوروز وجود دارد.


رضا میرزایی در گفت و گو با ایسنا، درباب گردشگری در روزهای نوروز بیان كرد: با عنایت به ارزش گردشگری تالاب میقان اراك و شرایط مطلوب این منطقه تابحال مورد خاصی جهت پیشگیری از ورود مسافر و توریست به منطقه گزارش نشده و گردشگران و مسافران نوروزی می توانند از این ظرفیت ویژه و بكر در نوروز دیدن كنند.
وی با اشاره به آبگیری مناسب منطقه بواسطه بارش های اخیر و حضور پرندگان كنارآبزی كه قسمتی از آنها بومی منطقه هستند، اظهار داشت: تالاب میقان اراك یكی از زیستگاه های پرندگان مهاجر عرض های شمالی است كه با عنایت به گرمتر شدن هوا قسمتی از پرندگان مهاجرت معكوس خود به عرض های شمالی را آغاز نموده اند و قسمتی از پرندگان بومی همچنان می توانند ظرفیت و پتانسیل گردشگری مناسبی برای این منطقه به شمار روند.
میرزایی اضافه كرد: متاسفانه در بعضی از نقاط مانند فراهان شاهد شیوع بیماری تب برفكی در برخی از واحدهای دامی هستیم كه به جهت پیشگیری از انتشار و انتقال آن به حیات وحش محدودیت هایی را در مناطق امن منطقه حفاظت شده هفتادقله اعمال خواهیم كرد تا گرفتار چالش نشویم.
وی با تاكید بر پیشگیری از ریختن پسماندها در طبیعت در طول نوروز و همین طور نزدیك نشدن به لاشه پرنده یا حیوان در مناطق اشاره كرد: در صورت پیداكردن لاشه حیوان حتما با سامانه 1540 محیط زیست و یا دامپزشكی تماس گرفته و سوژه اطلاع داده شود.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی درباب سفارش های نوروزی بیان كرد: با عنایت به اهمیت درختان، مسافران و گردشگران حتما از شكستن شاخه درختان اجتناب كنند، پسماندها در جنگل، دشت و مرتع رها نشود و خانواده ها مدیریت پسماند را با جدیت دنبال كنند، همین طور در این ایام می توان از هدایای زیست محیطی به جای هدایایی كه دارای بسته بندی های كاغذی یا پلاستیكی هستند مانند گل و گلدان و گیاهان آپارتمانی بهره برد.
میرزایی افزود: در آستانه نوروز و در خانه تكانی ها حجم خیلی از پسماند تولید می شود كه قسمتی از آن قابل استفاده می باشد و می توان آن را به خیریه ها تحویل داد، در خریدهای نوروزی ترجیحا اقلامی كه قابلیت بازیافت دارند خریداری و از ظروف یكبار مصرف استفاده نشود. به اندازه نیاز میوه و سبزیجات خریداری شود چراكه در این شرایط اقتصادی با این توجهات علاوه بر كمك به مصرف بهینه می توان پایین ترین میزان پسماند را باز تولید كرد.1398/01/01
11:00:42
5.0 / 5
4936
تگهای خبر: آب , بارش , پرنده , پلاستیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه