كاهش چشم گیر كشفیات سمندر، مارآبی و لاك پشت در نوروز ۹۸

كاهش چشم گیر كشفیات سمندر، مارآبی و لاك پشت در نوروز ۹۸ به گزارش گل سپید فرمانده یگان حفاظت محیط زیست كشور از كاهش ۱۷۰ درصدی كشفیات لاك پشت و مار آبی در نوروز ۹۸ اطلاع داد و اظهار داشت: امسال كشفیات سمندر صفر بود.سرهنگ جمشید محبت خانی در گفتگو با ایسنا اضافه كرد: عرضه و كشفیات لاك پشت و مار آبی حدود ۱۷۰ درصد كاهش یافته است و با حضور گسترده محیط بانان بحث پیشگیری تخلفات خرید و فروش گونه های پرارزش با جدیت مورد پیگیری قرار|گرفت.

وی تصریح كرد: اساساً اطلاع رسانی ها در كاهش عرضه گونه های شاخص مثل سمندر، لاك پشت و مار آبی تاثیر بسیاری داشته است.

فرمانده یگان محیط زیست كشور با اشاره به اینكه در بهار ۹۸ همراهی مردم ایران برای حفظ محیط زیست كشور چشم گیر بوده است، اظهار داشت: خوشبختانه تا بامداد روز دوشنبه (پنجم فروردین) هیچ گزارش آتش سوزی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان محیط زیست در هیچ نقطه از كشور نداشتیم.

محبت خانی تصریح كرد: از شهروندان درخواست می نماییم كه از روشن كردن آتش در مناطق بكر و عرصه های طبیعی اجتناب كنند و اگر هم آتش روشن كردند، هنگام ترك محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل كنند.

وی در انتها با اشاره به همراهی محیط بانان استان های سیل زده مازندران و گلستان با مردم این مناطق اظهار داشت: تصاویری از محیط بانان بخصوص محیط بانان استان گلستان دریافت كردم كه در كنار سایر نهادها، در حال كمك رسانی به هموطنان سیل زده بودند و حتی جیره غذایی خویش را هم در میان سیل زدگان توزیع كردند.
1398/01/07
14:51:58
5.0 / 5
4629
تگهای خبر: آب , آتش سوزی , دریا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه