تاثیر نوع چاقی بر سلامت قلب

تاثیر نوع چاقی بر سلامت قلب به گزارش گل سپید پزشكان در یك مطالعه جدید خاطر نشان كردند كه اشخاص با اندام ˮگلابی شكلˮ نسبت به افرادی كه اندام به اصلاح ˮسیب شكلˮ دارند، سالم تر هستند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بررسی این متخصصان نشان داده است زنان میانسالی كه در ناحیه شكم و كمر چربی بیشتری دارند در مقایسه با آنهایی كه در ناحیه ران ها گرفتار چاقی هستند بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری قلبی قرار دارند.
به قول متخصصان در زنان یائسه داشتن اندام گلابی شكل نسبت به اندام سیب شكل كمتر سلامت را تهدید می كند. همینطور در زنانی با شاخص توده بدنی (BMI) نرمال محل انباشت چربی متفاوت می باشد.
در افرادی با اندام سیب شكل در ناحیه كمر میزان بیشتری از چربی مشاهده می شود و در افرادی با اندام گلابی شكل تجمع چربی ها بیشتر در ناحیه ران هاست.
در این بررسی محققان به مطالعه روی ۲۶۸۳ زن یائسه با شاخص توده بدنی نرمال پرداخته و آنان را به صورت میانگین برای مدت ۱۸ سال تحت كنترل قرار دادند. آنها ۲۹۱ مورد مبتلا شدن به بیماری قلبی عروقی مشاهده نمودند.
به گزارش نیویورك تایمز، این متخصصان با در نظر گرفتن شاخص های مختلف دریافتند حجم و نسبت چربی بدن با خطر بیماری های قلبی عروقی مرتبط نیست. اما در افرادی كه میزان چربی اطراف كمر بیشتر است احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی یا سكته مغزی ۹۱ درصد افزوده می شود.1398/04/10
20:21:28
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: دریا , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه