كشف و ضبط محموله بزرگ عاج فیل در سنگاپور

كشف و ضبط محموله بزرگ عاج فیل در سنگاپور به گزارش گل سپید مقامات سنگاپور از كشف و ضبط محموله ۸.۸ تُنی عاج فیل در این شهر اطلاع داده اند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، این محموله قاچاق عاج به ارزش ۱۲.۹ میلیون دلار از حدود ۳۰۰ راس فیل آفریقایی گرفته شده و از راه سنگاپور از جمهوری كنگو به سمت ویتنام در حال ارسال بوده است.
این محموله هم چنین شامل سومین محموله بزرگ امسال فلس پانگولین در سنگاپور و حاوی ۱۱.۹ تن فلس پانگولین بوده كه به كشتار نزدیك به ۲۰۰۰ پانگولین انجامیده و به ارزش حدود ۳۵.۷ میلیون دلار برآورد شده است.
پانگولین نوعی مورچه خوار پولك دار و یكی از پستانداران پرطرفدار در میان قاچاقچیان حیوانات در جهان است. گوشت این جانور در چین و ویتنام بسیار پرطرفدار بوده و از فلس های آن در طب سنتی چینی استفاده می شود، هر چند كه خواص آن در جامعه پزشكی همیشه مورد بحث بوده است.
مقامات سنگاپور اعلام نموده اند این محموله ضبط شده عاج فیل و فلس پانگولین به منظور پیشگیری از بازگشت آنها به بازار نابود خواهد شد.
قاچاق این محموله مدت كوتاهی بعد از كشف و ضبط محموله ۹.۱ تنی در ویتنام صورت گرفته كه طبق اعلام یك سازمان غیرانتفاعی زیست محیطی، بزرگ ترین محموله قاچاق حیات وحش جهان بوده است.
در ماه های اخیر محموله های قاچاق حیات وحش گوناگونی همچون شاخ كرگدن ها در سنگاپور، هنگ كنگ و ویتنام كشف و ضبط شده است.
طبق اعلام مقامات صندوق جهانی حیات وحش (WWF) سنگاپور به دلایلی همچون ارتباط جهانی و هم چنین وجود یك بازار داخلی كوچك كه در آن عاج های قبل از دهه ۹۰ میلادی می توانند به صورت قانونی به فروش برسند، همیشه در تجارت جهانی عاج نقش داشته است.
تداوم این قاچاق های در مقیاس بزرگ، سندی قوی از جرایم سازمان یافته در پس تجارت غیر قانونی حیات وحش است كه از راه سنگاپور صورت می گیرد.
بنا بر گزارش رویترز، مقامات سنگاپور كنوانسیون تجارت بین المللی گونه های در معرض خطر جانوری و گیاهی حیات وحش (CITES) را به امضا رسانده و متعهد به تلاش جهانی برای پیشگیری از تجارت غیر قانونی حیات وحش شده اند.1398/05/01
17:45:03
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: حیوان , زیست محیطی , سنگ , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه