پژوهشگران انگلیسی:

تشخیص اوتیسم در زنان مشكل تر است

تشخیص اوتیسم در زنان مشكل تر است به گزارش گل سپید پژوهشگران در مطالعه اخیرشان دریافته اند تشخیص اوتیسم در زنان مشكل تر است چونكه آنها بیشتر از مردان تلاش در پنهان كردن علایم این بیماری دارند.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشگران "كالج دانشگاهی لندن" در مطالعه اخیرشان دریافته اند كه پدیده ای موسوم به "استتار اجتماعی"(social camouflaging) موضوعی است كه سبب می شود تشخیص اوتیسم در زنان برای پزشكان سخت تر شود.
به قول محققان، تشخیص اوتیسم در زنان امكان دارد سخت تر باشد؛ چونكه آنها نسبت به مردان بیشتر تلاش در پنهان كردن اوتیسم دارند. اوتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال رشدی از نوع روابط اجتماعی است. این اختلال ذهنی سبب مشكل در ارتباطات كلامی و غیركلامی و تعاملات اجتماعی می شود و ارتباط چشمی و كلامی با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می كند.
این نتایج برپایه یك نظرسنجی آنلاین است كه در آن پژوهشگران اطلاعاتی را در مورد تاكتیك استتار از زنان بزرگسال مبتلا به اوتیسم و غیر اوتیسم جمع آوری كردند. پژوهشگران طی این مطالعه دریافتند تفاوتی در رفتار بین افراد مبتلا به اوتیسم و افراد غیر اوتیسمی وجود ندارد و بعد از آن دریافتند زنان اوتیسمی علایم خاصی از خود نشان نمی دهند.
به قول محققان روش های استتار شامل برقراری تماس بهتر چشمی و پیشگیری از انجام حركاتی مانند لرزش دست ها كه افراد مبتلا به اوتیسم انجام می دهند، است.
پژوهشگران اعتقاد دارند كه "تقلید" سبب ایجاد این مورد شده است چون كه افراد مبتلا به اوتیسم با مشاهده افراد غیر اوتیسمی و سالم تلاش می كنند همانند آنها رفتار كنند.
دكتر "ویل مندی"(Will Mandy) از كالج دانشگاهی لندن در گفتگو با گاردین اظهار داشت: كپی كردن ژست ها و رفتارهای افراد عادی چیزی است كه در زنان مبتلا به اوتیسم مشاهده می شود، اما این مورد نگران كننده است. چون كه در این صورت پزشكان براحتی نمی توانند اوتیسم را تشخیص دهند.
تحقیقات بیشتر در مورد "استتار اجتماعی" نه تنها درك پژوهشگران درباره این بیماری را ارتقا می دهد؛ بلكه به پزشكان كمك می نماید تا با در نظر گرفتن این موضوعات بتوانند تشخیص دقیق تری داشته باشند.
یافته های این مطاله در مجله "Autism" منتشر و در فستیوال علوم بریتانیا عرضه شد.1398/06/23
21:51:33
5.0 / 5
4779
تگهای خبر: دریا , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه