افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی بعدازظهر امروز

افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی بعدازظهر امروز گل سپید: شركت كنترل كیفیت هوای تهران پیش بینی كرده است كه بعد ازظهر امروز (25 شهریور) احتمال افزایش آلاینده ازن در تهران وجود دارد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، برمبنای نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، در بامداد امروز(۲۵ شهریور) همراه با ازدیاد تردد خودرو ها در سطح شهر در بعضی مناطق شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و كاهش كیفیت هوا خواهیم بود. به تدریج همراه با افزایش تابش نور خورشید تا نیمه روز و در دسترس بودن سایر عوامل لازم برای انجام واكنش های فتوشیمیایی، طی ساعات ۱۴ الی ۱۸ روند افزایشی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد.

همچنین به تدریج با رشد ناپایداری و افزایش سرعت باد در بعضی ساعات بعدازظهر امروز (۲۵ شهریور) وضعیت كیفیت هوای پایتخت رو به بهبودی سوق پیدا خواهدنمود. بااینكه در اواخر وقت دوشنبه با عنایت به افزایش حجم ترافیك در مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق دور از انتظار نیست.

با افزایش ناپایداری جوی در اولین ساعات روز سه شنبه (۲۶ شهریور) كیفیت هوای صبحگاهی نسبت به روز قبل در وضعیت مطلوب تری قرار خواهد گرفت. همین طور حاكمیت ناپایداری جوی، تشكیل آلاینده ازن را محدود می كند بدین سبب پیش بینی می شود از غلظت این آلاینده نسبت به روز پیشین كاسته شود.

تا اواخر وقت سه شنبه با كاهش میزان ناپایداری جوی و كاهش سرعت باد احتمال می رود كه افزایش غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق پایتخت سبب برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بنا بگفته وزارت بهداشت احتراق خودرو ها و موتورسیكلت ها و نبود كاتالیست مناسب موجب افزایش غلظت ناكس و در نتیجه غلظت ازن می شود. گفتنی است كه این آلاینده در واقع آلاینده ای ثانویه است كه بوسیله واكنش شیمیایی بر اثر تابش آفتاب و برخورد با عناصری مانند تركیبات آلی فرّار (VOC) تولید می شود. برای مثال می توان اظهار داشت كه بوی اطراف پمپ بنزین ها بوی آلاینده VOC است.

منبع:

1398/06/25
20:04:17
5.0 / 5
5014
تگهای خبر: باد , بهداشت , تردد , خورشید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه