از تكذیب ایدز در لردگان با سرنگ مشترك تا كاهش ساعت كاری معلولان

از تكذیب ایدز در لردگان با سرنگ مشترك تا كاهش ساعت كاری معلولان گل سپید: تكذیب ابتلای برخی از اهالی یك روستا به HIV به سبب سرنگ آلوده، كاهش 68 میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیك جدید، كاهش ساعت كاری معلولان شاغل و كارمندان دارای معلول در خانواده، واكنش وزیربهداشت به حادثه قطع انگشت دست نوزاد در یكی از بیمارستان ها، غیبت موجه دانش آموزان و معلمان زائر اربعین و تاثیر مثبت طرح ترافیك جدید بر كاهش آلودگی هوای پایتخت سرخط برخی اخبار امروز اداره اجتماعی ایسنا است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۰ مهر ماه) ۵۵ خبر روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده است. با كلیك روی تیتر اخبار متن كامل آنها قابل مشاهده می باشد.

كاهش ۶۸ میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیك جدید

محسن پور سیدآقایی - معاون حمل و نقل ترافیك شهرداری تهران - در واكنش به برخی شائبات در خصوص درآمد میلیاردی شهرداری از محل عوارض طرح های ترافیكی اظهار داشت: برخی درصدد القای كلیدواژه "پولی كردن" هستند.

وی در پاسخ به برخی شائبات مطرح شده در مورد سود مالی شهرداری از اجرای طرح كاهش آلودگی هوا(زوج و فرد سابق) با اشاره به اینكه بارها اعلام كردیم با اجرای طرح های جدید ترافیكی به دنبال كسب درآمد نیستیم، اظهار داشت: با اینكه بارها با بیان آمار و ارقام دقیق ثابت كرده ایم كه در آمد شهرداری با اجرای طرح های ترافیكی جدید نه تنها افزایش نداشته بلكه كاهش داشته است اما برخی ها همچنان درصدد القای كلید واژه "پولی شدن" یا "كسب درآمد شهرداری" هستند.

رونمایی از دو اپلیكیشن نظارتی سرویس مدارس تا اختتام مهر

مرتضی ضامنی - مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور - از رونمایی از دو اپلیكیشن حوزه سرویس دانش آموزی تا اختتام مهر ماه آگاهی داد و اظهار داشت: بنا به تقاضای مدارس و آموزش و پرورش تكلیف داشتیم شركت های مجازی كه می توانند در حوزه سرویس مدارس ارائه خدمت دهند و ناوگان استاندارد را مهیا كنند معرفی كرده و در اختیار آنها قرار دهیم.

تكذیب ابتلای برخی از اهالی یك روستا به HIV به سبب سرنگ آلوده

دكتر گویا رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: سوژه ابتلای جمع كثیری از اهالی یك روستا در چهارمحال و بختیاری به ویروس HIV كذب و به دور از حقیقت است و معدودی از اهالی این روستا مبتلا به این عفونت هستند كه راه های ابتلای آنها كاملا مشخص است و راه انتقال مبتلایان نیز به اطلاع آنها رسیده است.

واكنش وزیر بهداشت به حادثه قطع انگشت دست نوزاد در یكی از بیمارستان ها

سعید نمكی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی - در واكنش به ماجرای قطع انگشت دست نوزادی در یكی از بیمارستان های غیردولتی شهریار اظهار نمود: برای پیگیری این ماجرا تیمی تعیین شده است و به محض ارائه گزارش، در صورت وقوع قصور با عامل مربوطه برخورد می نماییم.

پزشكان ۵ درصدی و عمل های بی خود / دكترهای حاذق در بیمارستان های دولتی

باتلاق شیرین پزشكی و زندگی هایی در وقف مردم، آبروهای شیشه ای و چالش های طبابت آمریكایی، ماهیت طبابت و تعامل با بیمار و... همچون محورهای گفت وگوی تفصیلی ایسنا با دكتر محمد طالب پور - رئیس بیمارستان سینا - است.

طالب پور این حرفه را باتلاقی شیرین می خواند كه درآمد بالا، هدف شاغلان آن به ویژه در بخش دولتی نیست و معتقد می باشد كه پزشكان افراد باهوش و توانمندی هستند و آبرویی شیشه ای دارند؛ چونكه در معرض قضاوت همگان هستند و بر همین مبنا هم آبروی خودرا برای پول، هزینه نمی كنند. وی تاكید می كند كه بالای ۹۵ درصد پزشكان این چنین هستند و در عین حال انكار هم نمی كند كه افرادی هستند كه وجدان شان را زیر پا گذاشته و نفس عمل را خطا انجام می دهند.

كاهش ساعت كاری معلولان شاغل و كارمندان دارای معلول در خانواده

قانون ۳۴ ماده ای پشتیبانی از حقوق معلولان، قانونی جامع است كه پس از حدود ۱۳ سال مورد بازبینی قرار گرفت و در سال ۹۶ به تصویب رسید. قانونی كه درصورت اجرایی شدن می تواند بخش زیادی از مشكلات معلولان را برطرف و فرصت حضور آنها را در جامعه فراهم آورد اما پس از گذشت حدود ۲ سال از زمان تصویب این قانون چه میزان از آن اجرا شده است؟

دعوای زن و شوهر نمك زندگی است؟

خشونت میان زوجین؛ پدیده ای غیرطبیعی است كه عوامل روانی و محیطی مختلفی در بروز آن نقش دارند. پدیده ای كه حتی یك كلام خشونت آمیز، گاه می تواند اثری از هاله خشونت (یك جرقه برای شروع یك آتش گسترده) را ایجاد و گاه حتی بنیان زندگی را ویران كند. با این تفاسیر حال سوالی كه مطرح می شود، آیا تفكر قدیمی "دعوای زن و شوهر نمك زندگی است" در علم روانشناسی صحت دارد؟

فریبرز درتاج - رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران - درباره علت بروز خشونت میان زوجین اظهار نمود: رفتار خشونت آمیز با تعداد زیادی از عوامل زیستی همچون تعیین ­كننده های ژنتیكی، عملكرد بد سیستم عصبی مركزی، سیستم های درون ریز، صرع، انتقال دهنده های عصبی، انحرافات كروموزومی و عناصر ساختاری پیوند داده شده است.

غیبت دانش آموزان و معلمان شركت كننده در مراسم اربعین موجه است

علیرضا كاظمی - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش - اعلام نمود كه طبق هماهنگی با وزیر آموزش و پرورش و تاكید خود ایشان در همكاری و همراهی سفر معنوی به كربلای معلی در روزهای اربعین، قرار بر این شده است كه مدیران غیبت دانش آموزان و فرهنگیانی كه به راهپیمایی اربعین می روند رادر این یك هفته موجه تلقی كنند.

كاظمی با اشاره به اینكه مراسم و راهپیمایی اربعین یك برنامه ملی و بین المللی در رابطه با جهان اسلام بوده و بعنوان بزرگترین اجتماع سیاسی، اجتماعی و عبادی جهان اسلام مطرح است اظهار نمود: نگاه ما به این امر یك نگاه تربیتی است و همچون بزرگترین موقعیت های تربیتی برای دانش آموزان شمرده می شود كه ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، دینی، ایمانی، معنوی، عرفانی و ولایی دارد.

مهلت ثبت نام در مراكز آموزش از طریق دور تا اختتام مهر

گودرز شاهمرادی - مدیر آموزش از طریق دور وزارت آموزش و پرورش - اعلام نمود كه تا اختتام مهر ماه مهلت برای ثبت نام در مراكز آموزش از طریق دور وجود دارد.

وی با اشاره به اینكه آموزش از طریق دور یك ظرفیت تكمیلی برای آموزش در داخل و خارج از كشور است اظهار نمود: برنامه ریزان تعلیم و تربیت به این فكر افتادند كه یك روش آموزشی با انعطاف ایجاد كنند تا كسی از چتر آموزش خارج نشود.

تاثیر مثبت طرح ترافیك جدید بر كاهش آلودگی هوای پایتخت

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، چندی قبل سردار سید كمال هادیانفر - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا - اظهار كرده بود كه طرح ترافیك جدید (طرح كاهش) تاثیری بر كاهش آلودگی هوا و ترافیك نداشته است و بنا بر این از شهرداری تهران در خواست كردیم كه این طرح را متوقف نماید این درحالیست كه حسین شهیدزاده - مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران - می گوید كه اجرای این طرح باعث شده است كه غلظت آلاینده گازی منوكسیدكربن در تهران كاهش پیدا كند.

قوانین حوزه ایمنی باید شفاف شوند

سید جلال ملكی - سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران - بر لزوم شفاف شدن قوانین در حوزه ایمنی اصرار كرد.

ملكی درباره به روزرسانی امكانات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران اظهار نمود: بعد از حادثه پلاسكو در همان سال به روزرسانی تجهیزات آتش نشانی توسط شورای شهر تصویب گردید، بعد از آن نیز ما در سال های اخیر ۲۱ دستگاه نردبان به روز و با ارتفاع بلند را از كشورهای دنیا خریداری كردیم كه تعداد آن با احتساب نردبان های قبلی به ۴۱ دستگاه می رسد.

افزایش ۱۵۳ درصدی تعداد خودرو های كشور طی ۱۲ سال

سردار سید كمال هادیانفر - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی - از افزایش ۱۵۳ درصدی شمار خودرو های كشور طی ۱۲ سال قبل آگاهی داد.

وی اضافه كرد: امروز تصادفات رانندگی به یكی از معضلات جدی در سطح جهان بدل شده است. بطوریكه برابر آمارهای سازمان بهداشت جهانی در سالی كه گذشت یك میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در سراسر جهان در تصادفات رانندگی جان خودرا ا زدست داده اند و بیشتر از ۵۵ میلیون نفر نیز مصدوم یا معلول شدند.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی طی ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

كاهش ۶۸میلیاردی درآمد شهرداری با طرح ترافیك جدید

چگونه سالمندیِ سالمی داشته باشیم؟

غیبت دانش آموزان و معلمان شركت كننده در مراسم اربعین موجه است

كاهش ساعت كاری معلولان شاغل و كارمندان دارای معلول در خانواده

پزشكان ۵ درصدی و عمل های بی خود / دكترهای حاذق در بیمارستان های دولتی

منبع:

1398/07/11
12:13:04
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه