تیر انتقال آب دریای خزر به قلب جنگل های هیركانی

مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر با ذكر 9 ادله

مخالفت صریح منابع طبیعی مازندران با انتقال آب خزر با ذكر 9 ادله به گزارش گل سپید سازمان حفاظت محیط زیست در حالی روز گذشته با انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی موافقت نمود كه مدیركل منابع طبیعی استان مازندران می گوید: ما در ۹ بند با این پروژه مخالفت كردیم.محسن موسوی در گفتگو با ایسنا با بیان اینكه كمیته فنی اداره كل منابع طبیعی مازندران در نامه ای به سازمان محیط زیست با ۹ بند با انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی كشور مخالفت كرده بود، اظهار نمود: بیشتر از ۱۱ كیلومتر از مسیر پیشنهادی انتقال لوله آب از جنگل های هیركانی عبور می كند كه درصورت اجرای پروژه تخریب زیادی برای جنگل دارد.

وی با اشاره به اینكه متاسفانه سازمان حفاظت محیط زیست به این نكته توجه نكرده است، خاطرنشان كرد: از جانب دیگر با عنایت به عملیات خاكریزی و خاكبرداری هیچگونه تمهیداتی درباره مدیریت این منابع خاكی عرضه نشده است.

مدیر كل منابع طبیعی استان مازندران افزود: همچون دیگر علل مخالفات منابع طبیعی با طرح انتقال آب دریای خزر این است كه در طول مسیر پیشنهادی پنج ایستگاه پمپاژ در حوزه استان مازندران پیشبینی شده اما هیچگونه امكان مطالعه نقشه قابل بررسی برای نحوه انتقال نیروی برق به این ایستگاه ها در مناطق جنگلی داده نشده است.

موسوی با اشاره به اینكه از جانب دیگر از هر پنج لیتر آب دریا دو لیتر قابل شیرین كردن و ۳ لیتر شورآبه و پساب است، خاطرنشان كرد: محیط زیست باید پیش بینی نماید كه با این حجم شورآبه و پساب مقرر است چه كار كند.

وی در انتها با اشاره به اینكه این تصمیم جای تاسف و تعجب دارد، اظهار داشت: منابع طبیعی نظر كارشناسی و فنی خویش را اعلام نموده است اما تصمیم گیرنده ما نیستیم كه بتوانیم جلوی انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی كشور را بگیریم.
1398/07/22
13:24:53
5.0 / 5
4370
تگهای خبر: آب , جنگل , خاك , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه