افزایش موارد بروز آنفلوآنزا در كشور

افزایش موارد بروز آنفلوآنزا در كشور به گزارش گل سپید رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از افزایش موارد بروز آنفلوآنزا در كشور از هفته گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: مردم نكات بهداشتی مانند شست شوی مداوم دست ها، عدم تماس با افراد بیمار و... را رعایت نمایند.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، دكتر حسین عرفانی با اشاره به وضعیت بروز آنفلوآنزا در كشور اظهار داشت: با سرد شدن هوا، شرایط برای انتقال ویروس آنفلوآنزا ایجاد می شود. هم اكنون هم با عنایت به اینكه در ماه های سرد سال به سر می بریم، میزان بروز بیماری در نقاط مختلف كشور افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینكه برای پیش گیری از همه گیری آنفلوآنزا مردم باید نكات بهداشتی را رعایت نمایند، اظهاركرد: از هفته قبل شاهد افزایش میزان بروز بیماری آنفلوآنزا در كشور بوده ایم و ممكنست در آذر ماه و دی ماه نیز ادامه داشته باشد. بر همین مبنا به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا سفارش می نماییم كه در منزل استراحت و برای چند روز از افراد سالم دوری كنند. افراد غیر بیمار نیز نكات بهداشتی مانند شست شوی مداوم دست ها، عدم تماس با افراد بیمار و... را رعایت نمایند.

رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تب شدید، سردرد، بدن درد و... از علایم آنفلوآنزا محسوب می شوند، افزود: در آنفلوآنزا معمولا آبریزش بینی دیده نمی گردد اما در سرماخوردگی آبریزش بینی وجود دارد.

عرفانی اشاره كرد: باید توجه كرد كه ویروس آنفلوآنزا هر سال می تواند تغییر و ویروس های جدیدی را ایجاد كند و بنا بر این هر سال واكسن آن هم برمبنای تغییرات ویروس تغییر می كند. در كشور از شهریور ماه واكسن آنفلوآنزا توزیع شده كه تاریخ انقضای آن تا خرداد ماه سال آینده است. در عین حال در هیچ كجای دنیا به همه مردم سفارش نمی كنند كه واكسن آنفلوآنزا تزریق كنند بلكه دو دسته افراد باید این واكسن را تزریق كنند.

وی كه در یك برنامه تلویزیونی صحبت می كرد، اظهار داشت: دسته اول افراد در معرض تماس با خطر هستند كه سیستم ایمنی شان مشكلی ندارد اما به سبب جایگاه شغلی شان ممكنست در معرض ویروس قرار گیرند مانند پزشكان، پرستاران، كارشناسان سلامت، افراد مشغول در سازمان دامپزشكی و.... دسته دوم نیز افراد در معرض خطر هستند كه شامل سالمندان بالای ۶۵ سال، كودكان زیر پنج سال، زنان باردار، افراد مبتلا به نارسایی های تنفسی و یا بیماری های مزمن قلبی و... كه سفارش می شود واكسن آنفلوآنزا را تزریق كنند.

منبع:

1398/09/04
23:43:23
5.0 / 5
4787
تگهای خبر: آب , آبریز , بهداشت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه