بلایای طبیعی عامل آوارگی سالانه ۲۰ میلیون نفر در جهان

بلایای طبیعی عامل آوارگی سالانه ۲۰ میلیون نفر در جهان به گزارش گل سپید نتایج یك تحقیق بین المللی نشان داده است بلایای طبیعی همچون سیل، طوفان و حریق های جنگلی میلیون ها نفر را در سراسر جهان از خانه های خود فراری داده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، بلایای آب و هوایی كه از بحران اقلیمی ناشی می شود سبب شده در طول یك دهه هر سال میلیون ها انسان خانه های خویش را ترك كنند.
سازمان بین المللی آكسفام در گزارشی اعلام نمود: وقوع چنین بلایایی به آوارگی بیشتر از ۲۰ میلیون انسان در سال منجر شده كه برابر با آوارگی یك نفر در هر دو ثانیه است. همینطور وضعیت اقلیمی از عوامل اصلی آوارگی افراد از محل زندگی خود است و تأثیر آن از جنگ هم بیشتر است.
در این گزارش آمده است: بلایای آب و هوایی عامل اصلی در آوارگی مردم یك كشور در دهه اخیر بوده است. همینطور درحالیكه هیچ یك از مردم جهان در مقابل این بلایا مصون نیستند مردم كشورهای فقیر با بیشترین میزان خطر مواجهند.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، زنان بیشتر از مردان در مقابل حوادثی همچون سیل و طوفان صدمه پذیرند. در خیلی از كشورها زنان از مهارت شنا كردن برخوردار نیستند. همینطور زنان معمولا آخرین افرادی هستند كه خانه را ترك می كنند چونكه اغلب برای مراقبت از فرزندان و افراد سالمند یا بیمار در خانه می مانند درحالیكه مردان برای كسب درآمد به شهر یا منطقه دیگر نقل مكان می كنند.



1398/09/12
22:07:58
5.0 / 5
4434
تگهای خبر: آب , بحران , جنگل , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه