هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس است

هوای پایتخت ناسالم برای گروه های حساس است گل سپید: بر طبق اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران پیش بینی می شود به سبب شرایط جوی پایدار طی امروز (7 بهمن ماه) كیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا بنا بر پیش بینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا، در اولین ساعات امروز (۷ بهمن ماه) با وجود شرایط پایدار جوی همراه با آغاز تردد خودرو ها تجمع غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق سبب كاهش كیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق شهر تهران خواهد شد.

طی روز نیز با حاكمیت جو نسبتا پایدار شرایط برای پراكندگی آلاینده ها محدود می شود و احتمال می رود در بیشتر مناطق كیفیت هوا در شرایط نامطلوب همراه با آسمان غبار آلود باقی بماند.

همزمان با ساعات اوج ترافیك شبانگاهی و عدم وزش باد مؤثر افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا در مناطق پرتردد پیش بینی می شود. هر چند در اواخر وقت امروز (۷ بهمن ماه) با افزایش نسبی سرعت باد تا حدودی از غلظت آلاینده ها كاسته خواهد شد.

صبح فردا (۸ بهمن ماه) نیز همزمان با آغاز تردد خودرو ها بر غلظت ذرات معلق افزوده می شود و درنتیجه در بیشتر مناطق كیفیت هوا در شرایط ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

طی فردا (۸ بهمن ماه) با سرعت ناچیز باد و استقرار توده هوای پایدار تجمع آلاینده ها و كاهش كیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

در ساعات شبانگاهی فردا (۸ بهمن ماه) انباشت آلاینده ها همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته خواهد شد و پیش بینی می شود كیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم خصوصاً برای گروه های حساس قرار بگیرد.

براساس اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران میانگین كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۳ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۱۲۵ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس است.
منبع:

1398/11/07
20:49:46
5.0 / 5
4186
تگهای خبر: آسمان , باد , تردد , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه