هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی در چهار كلانشهر كشور

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی در چهار كلانشهر كشور گل سپید: سازمان هواشناسی نسبت به افزایش آلودگی در چهار كلانشهر كشور و احتمال سرمازدگی محصولات كشاورزی سه استان هشدار داد.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: پایداری هوا و سکون نسبی جو از بامداد پنج شنبه (۸آبان ماه) تا اواخر وقت یکشنبه (۱۱ آبان ماه) سبب افزایش غلظت آلاینده ها در شهرهای تهران، اراک، کرج، اصفهان می شود.

در این شرایط درصورت افزایش ترددهای درون شهری خصوصاً در کلان شهرها امکان افزایش نسبی آلاینده ها تا حد ناسالم برای گروه های حساس و در مناطق پرتردد در حد ناسالم برای تمام گروه ها وجود دارد بدین سبب نسبت به کاهش ترددهای غیرضروری در سطح شهر خصوصاً برای کودکان، افراد مسن و بیماران قلبی و تنفسی سفارش می شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد دیگری با اشاره به نفوذ هوای سرد به استان های خراسان آورده است: از اوایل وقت پنج شنبه (۸ آبان ماه) تا ظهر جمعه (۹ آبان ماه) کاهش دما و وزش باد برای استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی پیش بینی می شود. در این شرایط خطر سرمازدگی محصولات کشاورزی وجود دارد بدین سبب در استان خراسان شمالی تسریع در برداشت و انبارداری سیب زمینی، گوجه فرنگی و پیاز، تجمیع کلونی های زنبور عسل و تامین خوراک زمستانه، در استان خراسان رضوی تسریع در برداشت سیب و انار در مناطق شمالی استان و برداشت زعفران برای کاهش خطر سرمازدگی گل و در استان خراسان جنوبی تسریع در برداشت زرشک و زعفران، روشن کردن آتش و دود در مزارع زعفران سفارش می شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1399/08/06
22:28:01
5.0 / 5
1250
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه