كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای ‍‍پایتخت الان (۴ بهمن ماه) در محدوده قابل قبول است. با این وجود کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق ‍‍پرتردد ‍‍پیش بینی می شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، ‍‍پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آن حکایت می کند که حاکمیت ناپایداری جوی همراه با پراکندگی آلاینده ها تا صبحگاه امروز ( ۴ بهمن ماه) سبب خواهد شد کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و کاهش نسبی کیفیت هوا را به دنبال دارد. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پیشبینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس شود.

با افزایش ناپایداری جو و وزش باد تا بامداد فردا (۵ بهمن ماه) انتظار می رود از غلظت آلاینده ها کاسته شود و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال داشته باشد.

به تدریج با رشد پایداری جو و کاهش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. این وضعیت تا اواخر وقت فردا (۵ بهمن ماه) ادامه دارد و پیشبینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۳ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۹ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهایی ‍پیاممنبع:

1399/11/05
01:00:44
0.0 / 5
1022
تگهای خبر: باد , تردد , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه