ورود سامانه بارشی جدید به كشور

ورود سامانه بارشی جدید به كشور مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا (28 بهمن) آگاهی داد و اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (30 بهمن) نیز در نیمه غربی و طی روز جمعه (1 اسفند) در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۲۷ بهمن) در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود، اظهار نمود: بدین جهت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده ها دور از انتظار نیست.

وی افزود: طی فردا (۲۸ بهمن) با ورود سامانه بارشی، برخی نقاط استان های آذربایجان غربی، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، کردستان، آذربایجان شرقی و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز و تهران تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

به گفته ضیاییان طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) سامانه بارشی تقویت خواهد شد و در استان های واقع در شمال غرب، غرب، برخی مناطق جنوب غرب و در استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی سبب بارش باران و وقوع رعد و برق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اعلان اینکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه (۲۸ و ۲۹ بهمن) در غرب و جنوب غرب کشور و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) علاوه بر این نواحی در مرکز، شرق و شمال شرق وزش باد شدید پیش بینی می شود، اظهارکرد: بدین جهت در بعضی از این نقاط خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست همین طور طی این مدت وزش باد گرم جنوبی در استان های ساحلی خزر و اردبیل احتمال ذوب برف و وقوع بهمن را بیشتر می کند.

وی اضافه کرد: طی روز پنجشنبه (۳۰ بهمن) دامنه فعالیت این سامانه گسترده تر می شود و علاوه بر این مناطق، برخی مناطق در سواحل شمالی، شمال شرق، جنوب و مرکز کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ضیاییان با اشاره به اینکه شدت بارش طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ بهمن) در استان های واقع در غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی پیش بینی می شود، اظهار نمود: طی این مدت در مناطق مستعد خصوصاً در جنوب کشور احتمال رخداد تگرگ وجود دارد همین طور طی روز جمعه (۱ اسفند) در نوار شمالی و تعدادی از مناطق غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (۳۰ بهمن) در نیمه غربی و طی روز جمعه (۱ اسفند) در نیمه شرقی کشور کاهش محسوس دما رخ می دهد همین طور طی روز چهارشنبه (۲۸ بهمن) خلیج فارس مواج و دریای خزر متلاطم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۸ بهمن) کمی ابری همراه با غبار محلی، در بعد ازظهر افزایش ابر، وزش باد و با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۲۹ بهمن) نیمه ابری همراه با وزش باد، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد شدید و بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
1399/11/27
21:19:18
0.0 / 5
1050
تگهای خبر: آسمان , باد , بارش , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه