صدور پروانه اكتشاف در كجور با مجوز شورای عالی محیط زیست

صدور پروانه اكتشاف در كجور با مجوز شورای عالی محیط زیست مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران با اشاره به فعالیت معدنی شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر در منطقه ناصرآباد کجور در حوزه شهرستان چالوس اظهار داشت: صدور پروانه اکتشاف در کجور با موافقت سازمان صمت و با مجوز شورای عالی محیط زیست انجام شده و در این زمینه هیچ نوع استعلامی از منابع طبیعی نشده است.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا عبدالرضا سنگاری اضافه کرد: معدن سرب کجور یک معدن زیر زمینی است و به صورت تونلی برداشت می شود و اگر اکتشاف پاسخ مثبت داد و توجیه اقتصادی داشت، شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر باید باردیگر همه استعلام ها را از دستگاه های مربوطه برای برداشت دریافت کند.

وی افزود: سابقه اکتشاف معدن سرب کجور به سال ۱۳۳۵ بر می گردد و این محدوده حالا در اختیار سازمان صمت قرار گرفته است. شرکت توسعه صنایع و معادن غدیر به سبب نامه سازمان صمت استان مازندران که منضم به پروانه اکتشاف است جهت همکاری در عملیات اکتشاف به این اداره کل معرفی شده است.

سنگاری در ادامه اظهار داشت: منطقه اکتشافی در داخل منطقه حفاظت شده البرز مرکزی قرار دارد و این منطقه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها سنگاری اشاره کرد: شرکت توسعه صنایع برای دسترسی به محدوده اکتشاف، درخواست مرمت و بازسازی جاده دسترسی قدیمی به معدن سرب و روی را داشته است که منابع طبیعی مطابق قوانین و مقررات جاریه بعد از محاسبه میزان خاکبرداری و تعداد نهال های موجود در مسیر، نسبت به تعیین خسارات وارده به منابع طبیعی اقدامات مربوطه را انجام داده است.
1399/12/03
12:08:59
0.0 / 5
1011
تگهای خبر: آب , باد , جنگل , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه