سازمان هواشناسی هشدار داد

افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر

افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای خزر سازمان هواشناسی ضمن اخطار نسبت به افزایش ارتفاع موج در دریای خزر تا 2.5 متر و خلیج فارس تا 2 متر سفارش کرد که از شنا کردن اجتناب شود.به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از پنج شنبه (۱۸ شهریورماه) تا جمعه (۱۹ شهریورماه) افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲.۵ متر در مناطق ساحلی و فراساحل دریای خزر در استانهای گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می شود که مواج و متلاطم شدن دریا را در پی دارد.

در این شرایط جوی اجتناب از شنا، جلوگیری از تردد قایق های تفریحی و کوچک و احتمال لطمه دیدن تاسیسات دریایی سفارش می شود.

در ادامه این هشدار آمده است: افزایش ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر در مناطق ساحلی و فراساحل چهارشنبه ( ۱۷ شهریورماه) در شمال خلیج فارس در استان خوزستان، پنج شنبه (۱۸ شهریورماه) در مناطق شمالی و مرکزی خلیج فارس در استان خوزستان و تنگه هرمز و جمعه (۱۹ شهریورماه) در خلیج فارس در استانهای خوزستان و بوشهرقابل پیش بینی است.

در این شرایط جوی احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال لطمه دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در شنا در سواحل و ممنوعیت در شنا در فراساحل، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و نیمه سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل سفارش می شود.

به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع:

1400/06/17
23:47:10
5.0 / 5
391
تگهای خبر: تردد , خلیج , دریا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه