خرس سیاه بلوچی به دامن طبیعت شهرستان سرباز بازگشت

خرس سیاه بلوچی به دامن طبیعت شهرستان سرباز بازگشت گل سپید: زاهدان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خرس سیاه بلوچی كه در روستای هوت آباد این شهرستان سبب رعب وحشت اهالی شده بود با همكاری مردم و یگان حفاظت محیط زیست دوباره به زیستگاه خود در منطقه حفاظت شده گاندو (كوه بگابند) بازگشت.


بهزاد دهواری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: به دنبال گزارش اهالی روستای هوت آباد سرباز در خصوص حضور حیوان سیاه رنگ در شب در نخلستانهای این روستا نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با حضور در منطقه و پس از سه شبانه روز تعقیب و مراقبت توانستند حیوان را به سمت زیستگاه خودش بدون هیچ آسیبی هدایت كنند.
وی اضافه كرد: این حیوان با عنایت به خشكسالی حاكم در منطقه كه سبب كمبود مواد غذایی برای تغذیه شده بود شبها به نخلستان های حاشیه رودخانه سرباز رجوع می كرد كه این اقدام حیوان سبب رعب و وحشت اهالی شده بود.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز اظهار داشت: خرس سیاه بلوچی كه در گویش مردم بلوچستان با نام های «مم» و «حرس» شناخته شده یكی از شاخص ترین گونه های حیاط وحش در جنوب استان است.
دهواری اضافه كرد: خرس سیاه از گونه های زیبا و نادریست كه در این منطقه از ایران زندگی می كند و جثه متوسط در میان گونه های دیگر خرس ها و طول بدن این جانور با عنایت به شرایط محیطی و نوع تغذیه ای كه انجام می دهد متغیر بوده و از 130 تا 180 سانتی متر است.
به گزارش گل سپید به نقل از ایرنا شهرستان سرباز در 500 كیلومتری جنوب زاهدان مركز سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7316**3213


1397/08/21
19:01:34
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: آب , باد , حیوان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه