طبیعت آمازون در محاصره ی معادن طلای غیرقانونی

طبیعت آمازون در محاصره ی معادن طلای غیرقانونی به گزارش گل سپید استخراج از معادن طلای غیرقانونی در آمازون در سال های اخیر به حدی فراگیر شده كه سبب صدمه دیدن جنگل ها و جریان های آب بكر در این منطقه شده است.


به گزارش گل سپید به نقل از ایسنا، یك گروه فعال زیست محیطی كه پروژه نقشه برداری از آمازون را برعهده داشته اند، اعلام نمودند كه معدنكاری های غیرقانونی در آمازون به صورت قابل توجهی در سرزمین های قبیله ای متعلق به مردم بومی و نواحی و طبیعی و حفاظت شده به علت افزایش بهای طلا در سال های اخیر افزایش یافته است.
نقشه های این گروه، ۲۳۱۲ سایت غیرقانونی را در ۲۴۵ ناحیه در ونزوئلا، برزیل، بولیوی، كلمبیا، اكوادور و پرو، تمامی كشورهایی كه جنگل وسیع آمازون در آنها گسترده شده، نشان داده است.
به قول این گروه فعال در زمینه محیط زیست، در عین حال امكان جمع آوری اطلاعات از معدنكاری های دستی كه در گویان، گویانِ فرانسه و سورینام صورت می گیرد، وجود نداشته است.
طبق اعلام این گروه، عملیات های غیرقانونی جنگل های این نواحی را بواسطه پاكسازی آنها از بین برده، رودها را با استفاده از جیوه آلوده ساخته و تداوم زندگی برخی جوامع بومی را به خطر می اندازند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، این نقشه برداری ها سه هفته قبل از شروع به كار ژائیر بولسونارو، رییس جمهوری جدید برزیل انتشار یافته است. بولسونارو كه یك سیاستمدار راست افراطی برشمرده می گردد به علت بی توجهی به نگرانی ها در مورد تغییرات اقلیمی و كوچك شمردن حقوق بومیانی كه معدنكاری در زمین های محافظت شده شان ممنوع می باشد، مورد انتقاد گروه های زیست محیطی قرار گرفته است.1397/09/21
21:07:23
5.0 / 5
4590
تگهای خبر: آب , جنگل , زندگی , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
گل سپید
golesepid.ir - حقوق مادی و معنوی سایت گل سپید محفوظ است

گل سپید

گل و گیاه